Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Dula prohlásila, že rodí a děložní čípek mají jen ženy: Kvůli translidem ji vyhodili z práce

Každý má rád něco jiného.
Zdroj: Profimedia
spravedlivé?
Lynsey McCarthy-Calvert byla zaměstnaná jako psychická podpora při těhotenství a porodu. Na sociální síť napsala, že jen ženy mohou mít děti. Stálo ji to práci a svou pozici musela opustit. Aktivisté si totiž stěžovali, že její názory jsou transfobní.

Lynsey McCarthy-Calvert pracovala pro organizaci Doula UK šest let. Byla zaměstnána jako dula, což je psychická podpora při těhotenství a porodu. Hrozil jí vyhazov, pokud nesmaže status na Facebooku. Poté, co ho smazala, pozici tiskové mluvčí stejně opustila, protože jí vadilo, že se společnost podřídila aktivistům a nepostavila se za ženská práva.

Konflikt vznikl na podnět toho, že Cancer Research UK vyřadili ze své testovací kampaně na rakovinu děložního čípku slovo žena. Nahradili ho slovy "vhodné pro každého ve věku 25-64 s děložním čípkem". Na to reagovala Lynsey statusem na sociální síti. Přidala tam fotku ženy v negližé a popisek. "Nejsem majitel děložního čípku, nejsem menstruátor, nejsem pocit. Nejsem definován tím, že nosím šaty a rtěnku. Jsem žena. Dospělá lidská žena. Ženy rodí všechny lidi a tvoří polovinu populace, ale obsazují méně než třetinu křesel ve sněmovně," napsala k přidané fotce.

Na to reagoval jeden z aktivistů s tím, že ženy nejsou jediné, kdo mohou rodit děti. Pár dnů nato napsalo několik aktivistů dopis Doule UK. Její status jim přišel urážející a transfobní. Lynsey byla ihned stáhnuta z pozice tiskové mluvčí a poté opustila společnost úplně.

Trangenderoví aktivisté sklízejí jeden úspěch za druhým. Před nedávnem například i společnost Always stáhla ze svých obalů ženský symbol. Co přijde dál?

Tajemný pár na veřejnosti: Petra Nesvačilová ukázala přítele, se kterým čeká miminko

Související články

Další články

Nejnovější kauzy