Není to jen odmítání masa a živočišných produktů, je to přímo životní styl. Veganství je momentálně v módě, drtí nejen svět modelingu, ale i velký Hollywood. Mnoho hvězd podlehlo zdravé stravě a smýšlení v souladu s ochranou přírody. Vegani nejenže neuznávají zabíjení zvířat pro konzumaci masa, ale vůbec zneužívání zvířat.

Odmítají tedy i vejce, mléčné výrobky, samozřejmě nesouhlasí s myslivostí a obchodováním s kožešinami a i rybařením, a tím pádem konzumace ryb je veganům zapovězena.

Podle hollywoodských hvězd je výhoda veganství jasná. Zdravá strava udržuje tělo v dokonalé formě a herečky nemusí mít starost o svou linii, modelky si zase pochvalují svou věčně mladou pleť a svěží vzhled. Mnoho zlobivých herců si tím navíc vyvažuje své divočejší neřesti.

Joaquin Phoenix (38) rozhodně neodmítne alkohol nebo lehčí drogy, ale co se týče jídla, přísně dodržuje veganské postupy, v podobném duchu to vede i třeba Woody Harrelson. Zastánci této přísné stravy se navíc domnívají, že veganství má velký vliv na zlepšení myšlení, kreativitu a vůbec se po veganské stravě stáváte „chytřejšími“. Typickým příkladem je třeba vizionář Steve Jobs (†56), který i sám tvrdil, že odmítání živočišných výrobků mělo vliv na jeho kreativitu.