Jednoznačně změny v sestavě!

Češi totiž v Polsku utrpěli šeredný debakl, o který si však koledovali už o pár dní předtím s naprosto neškodným Srbskem, kde je však zachránila totální psychická zdecimovanost jejich impotentního soupeře.

Béčko Polska však už tak milosrdné nebylo, a tak v plné nahotě ukázalo, že si trenér Vrba drží v národním týmu hned tři shnilá jablka, která však zcela bezpochyby míří do Francie.

Bohužel pro náš fotbal.

  1. Václav Procházka

První místo na našem blacklistu nemůže obsadit nikdo jiný než fotbalový Scooby-Doo Václav Procházka. Plzeňský kapitán, jenž v této funkci nahradil dřívějšího amorálního vůdce kabiny Davida Limberského, se v sestavě národního týmu drží zuby nehty, zejména díky blízkému vztahu k trenéru Vrbovi. Jak jinak je totiž možné vysvětlit to, že se i přes své opakované kiksy a zkraty stále drží v národním týmu?

Nejprve se výrazně podepsal pod ostudné počínání plzeňské Viktorie v evropských pohárech, poté trestuhodně selhal v ligovém šlágru se Spartou, kde se nechal vyloučit a školáckou chybou tak oslabil vlastní tým, a vše korunoval posledními zápasy v národním dresu. Tam nejprve „zazářil“ proti Turecku tím, že absolutně nestíhal, proti Nizozemsku se stal po střídání 12. hráčem „Oranjes“, a vše vygradoval v zápase s Polskem, kde byl u dvou ze tří inkasovaných gólů. A mohlo být ještě hůř.

Je s podivem, že si stále udržel místo v Plzni, natož v reprezentaci. Procházka je zbraní hromadného ničení. Bohužel pro vlastní tým. Na lavičce přitom čekají Kalas a další, kteří by si dresu s lvíčkem na prsou vážili nepoměrně víc než zmatkující, arogantní plzeňský „lídr“.

  1. Jaroslav Plašil

Fotbalový knížepán poměrně přesně kopíruje toho z TOP 09. Měl by být osobností, která táhne, ale netáhne, a často to na hřišti vypadá, jako by klimbal stejně tak, jako to umí snad jenom Karel Schwarzenberg. Brzo rozvinutý spáč Plašil se však stále drží v reprezentaci, a to dokonce od časů legendárního Brücknera. Dobrých momentů sice předvedl poskvrnu, ale sází na něj dokonce i nynější trenér Vrba.

Málem se mu to však stalo osudným. Proti Kazachstánu namazal soupeři na gól a málem z toho byla historická ostuda. Další podobné momenty se v jeho hře plné zbržďování jenom hemžily, ale Vrba na něj i nadále sází a označil jej za jednu z jeho z opor. Pán Bůh s námi a Plašil pryč…

  1. Bořek Dočkal

Hned na úvod je třeba napsat jedno. Bez Dočkala by se na žádné EURO nejelo. Byl to pravě subtilní sparťanský záložník, kdo postup Vrbově družině vystřílel a díky tomu jsou mu všichni okolo naší „repre“ bezmezně zavázáni. Bohužel. Dočkal je momentálně absolutně z formy, ale i přesto hraje v základní sestavě nadále. A to, že se na hřišti toulá a doslova fláká? Nevadí! Dočkal má svoje místo jisté a je si toho evidentně moc dobře vědom. Nevrací se, nenabízí se, zkrátka dobře Pla(š)ená (P)rocházka, což naše trio, tak nějak spojuje.

I to je důvod, proč to právě Dočkal nedotáhl v kariéře dál. Fenomenální úvod měl v Trondheimu i ve Spartě, ale jakmile zjistil, že má své místo jisté, tak šla jeho výkonnost dolů. A stejné je to s ním i v reprezentaci. Vrba by měl pro Dočkala neprodleně najít adekvátního konkurenta, protože stojící a nehrající Dočkal nikomu a ničemu nepomůže. Tedy krom soupeře!