V moči a krvi máme drogu mnohem déle. Nepočítá se to na hodiny, ale i na měsíce. Takže pokud víte, že chcete jít darovat krev nebo budete muset jít na nějaké zdravotní testy, bylo by lepší se droze vyhnout.

Nejlépe je na tom asi alkohol, který mnoho z nás ani nepovažuje za drogu. Skleničku k jídlu si dal v životě snad každý. Jak dlouho nám ale v těle zůstane marihuana, heroin, LSD nebo kokain? Samozřejmě záleží také na věku, váze a množství drog, které jste si dopřáli.

Stopy marihuany můžete nalézt i měsíc po tom, co si s kamarády zahulíte jointa. V krvi zůstane tráva o něco méně – dva týdny. Ale pozor! Tato oblíbená bylinka se vám drží hodně dlouho ve vlasech. A to až čtvrt roku! Takže jste jí část roku prostě nasáklí.

Kokain je známý tím, že se člověku nechce spát a má hodně energie. Baví se tak mnohem více, než by se bavil normálně. Nebo si to aspoň hodně lidí myslí. I kokain nás ale neopustí hned po tom, co se z dlouhé party vyspíme. Zmizí sice rychleji než marihuana – v krvi bude jeden až dva dny a v moči čtyři. Ve vlasech se ale udrží také až čtvrt roku.

LSD se dostane z vašeho těla snad nejrychleji. Zmizí už po třech hodinách. V moči bude tři dny, a dokonce i z vlasů vám odejde také za tři dny. Takže po víkendu nebude ve vašem těle po LSD ani památky.

Heroin mizí z krve docela rychle. Po 12 hodinách by nikdo ani nepřišel na to, že jste ho užili. V moči ale zůstane čtyři dny. Z vlasů ale zmizí opět až za čtvrt roku.

Nejrychleji z těla zmizí pivo. Po 12 hodinách už o něm nevíte a v moči zůstane pět dnů. Neudrží se ani ve vlasech a to je dobrá zpráva.