Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Svatba Bohuše Matuše

Nejnovější kauzy

Drogy, alkohol, hazardní hry... V týmu Viktorie Plzeň je něco shnilého

+ Dalších 9 fotografií
Gamblerství a sebevražda Františka Rajtorala. Alkoholové eskapády Davida Limberského. Drogový úlet Ondřeje Vaňka. Drogový úlet Davida Bystroně. Pivní lázně Pavla Horvátha. Vzteklé chování Milana Petržely nebo trenéra Vrby... Víte, co tohle všechno spojuje? Ano, je to všechno Made in Plzeň.

Všichni to vědí, ale málokdo si troufne to napsat. Ve fotbalovém týmu Plzně je něco shnilého. Něco, co začalo fenomenálním úspěchem, ale pak se to nechutně zvrtlo. O co se tu jedná? O rozvolněnou morálku, která si hraje s alkoholem a drogami. Pojďme se na to všechno podívat postupně.

Kauza Davida Bystroně

Vše začalo fenomenálním plzeňským tažením Ligou mistrů. Z obyčejných českých čutálistů byli rázem evropské hvězdy a mladí kluci tuhle proměnu neunesli. V listopadu 2011 měl po utkání s Borisovem pozitivní dopingový nález obránce David Bystroň Dušoval se, že netuší, jak se mu metamfetamin do krve dostal. Trenér Vrba chtěl mít klid na práci, tak drogovou kauzu zbytečně nerozdmýchával. A v Plzni se začalo šuškat, že Bystroň to tak nějak odnesl za všechny. Že tehdy na tom divokém mejdanu rozhodně nebyl sám. Padala jména dalších hráčů. Ano, byly mezi nimi známé firmy. Ale jelo se dál a věřilo se, že nic podobného na západě Čech už řešit nikdy nebudou. Ale spletli se.

Kauza volant

David Limberský měl výrazné problémy s alkoholem. Starší parťák Pavel Horváth se rád napil a Limba s ním držel basu. Byli to prostě mazáci, kterým trenér jedno dvě piva po zápase povolí, když se vyhraje. Jak to skončilo? Arogantní bezmozek Limberský boural s vozem Bentley a z místa nehody zkusil zmizet Byl ale na káry, takže ho policisté snadno drapli. Ano, byl pod vlivem. Za připomenutí stojí, že z rozbitého vozu tehdy vylezl také Ondřej Vaněk. O něm ještě bude řeč. Trestu se pak Limba vysmál a v následujícím utkání provokoval fanoušky, když při oslavě gólu točil imaginárním volantem.

Kokešová kauza

Limberského parťák z nočních tahů Ondřej Vaněk není žádný svatoušek Za grázlíka ho měli už v Jablonci, kde ho protežoval Pelta. V Plzni se pak Vaněk definitivně urval ze řetězu a od drogového dealera si kupoval kokeš a lentilky. Pak řešil, jak to správně namíchat, aby to mělo ty správné grády a fofr nájezd. Napojení na dealera má i Jan Kopic, který drogovému bossovi půjčil půl milionu. Na co, to je otázkou...

Hazard a únava

Poslední případ ukazuje, jak je závislost tragická. Obránce František Rajtoral spáchal sebevraždu a hovoří se o labilní psychice a závislosti na hazardu. Rajtoral se několikrát léčil z gamblerství a v Plzni to několikrát přikryli a svedli na zranění. Podobně jako v tomto klubu chtěli přikrýt i jiné nehezké kauzy.

Hysterky a filmaři

Do koloritu pak zapadají i Zeman s Petrželou. Oba skvělí fotbalisté a také vynikající simulanti. Oba mají výkyvy v psychice a oba umí na hřišti předvést blikanec. Zemana prý jeden čas ve Spartě vychovával k obrazu svému Tomáš Řepka, který hrací automaty také dobře zná. O Petrželovi se ví jen to, že na tuhle hysterku si brousí zuby několik soupeřů, kteří mu hodlají ty jeho simulantské zákeřné nohy přerazit.

Na jeden klub je toho až až. A to zdaleka nevíme všechno. Jen víme, že tahle partička je zvyklá vnitřní problémy tutlat, co to jen jde. A když něco praskne, tak se to pak bagatelizuje. Jsou ale věci, které mávnutím rukou nepřejdete. Tak jen doufáme, že na příští ligové kolo nechystá Limberský nějakou tradičně trapnou gólovou oslavu...

Související články

Další články