V televizním pořadu vyjádřil Jiří Drahoš obavu, že nadcházející prezidentské volby mohou ovlivnit cizí rozvědky. Myslel především ruské tajné služby. „Jednoznačně se domnívám, že dojde a dochází k ovlivňování demokratičnosti našich voleb,“ prohlásil tehdy Drahoš. A tímto výrokem si zadělal na malér!

„Tato skutečnost mne jako občana ČR a voliče uráží a jelikož pan Drahoš toto doposud neprokázal, považuji to za šíření poplašné zprávy,“ píše Danys, jenž na kandidáta podal trestní oznámení, ve vyjádření.

Podle Danyse jde o strašení občanů. „Neříká to jen tak někdo, říká to možný budoucí prezident. Já to považuji za velmi nebezpečné zdůvodnění jeho možného nezvolení a tím i určitou formu nátlaku na občanskou společnost,“ myslí si umělec.

Na jeho stranu se přidal i současný prezident Miloš Zeman (73), který se domnívá, že Drahoš takto na sebe upozorňuje a prý se chová jako Hillary Clinton během voleb v Americe.

Drahoše podle jeho slov zatím policie nekontaktovala. Svá slova vzít zpět nehodlá, aktivity Pavla Danyse vnímá jako účelovou diskreditaci.