Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Dost zásadní prohlášení katolické církve: Andělé existují, ale vypadají jako světlo a nemají křídla

Na katolické konferenci v Římě padlo dost zásadní prohlášení. Otec Renzo Lavator, specialista na mystiku a andělské bytosti, prohlásil, že božští poslové nejsou výmyslem, ale opravdu existují.

Jejich přítomnost je potvrzena konáním dobrých skutků, a pokud by vás zajímalo, jak vypadají, tak rozhodně ne tak, jak je doposud známe. Nemají křídla, nejsou to baculaté dětičky – kupidové, nejsou to ani nadpozemsky krásné bytosti. Anděl je vlastně podle Lavatora shluk světla a nejjasnější představu dostanete asi tehdy, když se podíváte do světla skrze broušenou skleněnou vázu.

Barevné střepy světla jsou nejpodobnější tomu, jak vypadá anděl. Podle Lavatora jsou právě jejich zásluhou slavná umělecká díla a filosofické traktáty o bytí, životě a víře. Právě tito poslové boha dali lidem vnuknutí.

Katolický kněz, který hojně publikuje a jehož díla jdou na dračku, se zároveň zabývá i temnou stranou světa a je také vatikánským exorcistou, démonické síly podle něj ovládají lidstvo více než dříve. Podle jeho teorie dojde na pozemském světě k velkému střetu mezi světlem a tmou, rozumějte mezi démony a anděly, zejména proto jsou andělské bytosti vlastně ostrým světlem. Aby „zabily a rozřezaly“ tmu.

Musíme říct, že úplně hloupě to nezní. Škoda, že velké bitvy se nedožijeme, ta bude podle Lavatora ve velmi vzdálené budoucnosti. Představujeme si ji tak trochu jako bitvu o Bradavice, ale podle katolického kněze ji lidé nikdy doopravdy neuvidí, bude mimo jejich chápání.

Související články

Další články