Domenico Martucci, jediná postava z trojice, o níž mluví celý národ, držel dosud smutek, ale konečně prolomil hradby mlčení.

Před svým zítřejším odjezdem do Itálie, kde se chce poradit s otcem o dalších krocích, naznačil pro eXtra.cz své další kroky.

„Odmítám se do toho vkládat dřív, než mi vzhledem ke smrti Ivety přijde slušné, a musím si srovnat myšlenky a promluvit s rodiči,“ říká s tím, že než tlachání do bulváru upřednostňuje nyní rozhovor s vyšetřovatelem.

„Já vím, že se chtěla léčit, vím, že ten člověk (Rychtář, pozn. aut.) postupuje podle nějakého plánu, vím o prokazatelných lžích, ale hlavně znám pravý důvod, proč s ním loni odjela z Itálie. A ten řeknu jen policii, jen předtím musím mluvit s otcem,“ poznamenává a v očích má přitom slzy.

Ital se stále nemůže srovnat se způsobem, jakým Rychtář přistoupil k uctění Ivetiny památky, a neustále v rozhovoru s redaktorem eXtra.cz vyjmenovával jeho kroky krátce po úterní události: „Ten člověk okamžitě jde a falšuje datum na soukromém dopise pro syna, který navíc ukáže hned novinářům. Lže prakticky ve všem a v situaci, kdy by jiný doma zhroucený oplakával svou mrtvou manželku, mi v ten den v noci opilý volá a chladnokrevně vyhrožuje,“ připomíná telefonát, který má redakce k dispozici a během něhož rozespalý Martucci uprostřed noci šokovaně opakuje opilému Rychtářovi, že Iveta je mrtvá. Ten na to nijak nereaguje.

„Ten člověk přeci nemůže z toho všeho vyjít jako nevinný,“ dodává s tím, že dlouho už mlčet nebude.

Neuvěřitelný telefonát hraběte s Josefem Rychtářem z úterní noci uveřejní eXtra.cz dnes v odpoledních hodinách.