Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

TRAGÉDIE U ŘEKY: Nepozornost matky stála jejího syna život!

Zdroj: TV Barrandov
Pozdní odpoledne se stalo osudné malému Ládíkovi, kterého na procházce kolem řeky neuhlídala jeho matka. Svědkyně, která nalezla matku spící na lavičce, uvádí, že chlapec házel do vody kameny a zůstal bez dozoru. Tuto výpověď potvrdila i chlapcova matka.

"Nevím, co se stalo, najednou se mi udělalo špatně a usnula jsem. Když jsem se probudila, Ládík nikde nebyl. Po chvíli jsem našla jen jeho botičku."

Říční policie po dítěti pátrala několik dlouhých hodin, až našla tělíčko malého chlapce o 500 metrů níže po proudu řeky, zaklíněné pod jezem Chlapci už se nedalo pomoct. Takové tragédie jsou časté a viníky jsou ve většině případů rodiče, kteří nehodu způsobí svojí nepozorností.

Psychologové tvrdí, že takováto tragická zkušenost ovlivní životy rodičů většinou až do konce života. Poté musí docházet do psychologické poradny a s traumatem se postupně vyrovnávat. Jen soudržnost rodičů může jejich životy vrátit do normálu.

Podobná nehoda se ve stejném místě stala již jednou, a to před patnácti lety, kdy nehodu vyšetřovalo krajské oddělení kriminální policie a závěr byl stejný - šlo o nehodu, nikoliv o zanedbání povinné péče.

Související články

Další články