„Bylo to perfektní. Nemohlo to být lepší,“ uvedla dvaadvacetiletá Cola Glenny krátce poté, co se provdala za svého přítele a otce svých dvou dětí. A to bez ohledu na to, že o rok starší Felix Glenny umírá na rakovinu tlustého střeva.

Z tohoto důvodu svatba proběhla v depresivním prostředí nemocnice Medway Maritime Hospital. Felixův zdravotní stav je bohužel natolik špatný, že už nebyl schopen ani vstát z postele. Své „ano“ tak Cole řekl vleže.

Felix byl v listopadu letošního roku hospitalizován kvůli neustávajícím žaludečním křečím. Lékaři následně odhalili, že jejich příčinou je velký nádor. Ačkoliv byli schopni ho odstranit, rakovina se rozšířila a z výsledků testů bylo jasné, že Felixovi zbývá jen několik týdnů života.

Po tomto šokujícím zjištění se Cola a Felix rozhodli, že chtějí co možná nejdřív vstoupit do svazku manželského. Dojemnému obřadu, který řídil nemocniční kaplan, přihlížely i obě jejich děti – dvouletý Ralph a čtyřměsíční Pearl.

„Bylo to šílené, protože jsme byli opravdu šťastní, ale bylo to také velmi emocionální. Mluvili jsme o svatbě už předtím, ještě než Felix onemocněl – a když jsme se dozvěděli, že rakovina je v terminálním stádiu, bylo nám jasné, že už nemáme moc času. Byl to opravdu krásný den – byly tam naše rodiny i řada přátel a všichni se nám snažili maximálně pomoct,“ řekla Cola.

Štědrý den stráví Felix v nemocnici se svojí ženou a dětmi. Budou to jejich poslední společné Vánoce.