Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2018 Zábava Horoskop týdenní horoskop

Nejnovější kauzy

Dobrodruh slyšel v pralese podezřelé šustění, objevil pavouka velikosti štěněte!

Nestvůra je velká jako štěně.

Vaše největší noční můra se zhmotnila! Opravdu na planetě existuje pavouk, který je velký jako štěně. Jeden dobrodruh na něj narazil při procházce pralesem.

Piotr Naskrecki se zrovna kochal noční přírodou v deštném pralese v Guyaně, když uslyšel zvláštní šustění, jako by se mu něco ochomýtalo pod nohama. Posvítil si baterkou a čekal, že uvidí malého savce, jako je vačice nebo krysa. O to větší překvapení to bylo, že viděl obrovského pavouka.

„Když jsem si posvítil a uviděl toho tvora, tak jsem zezačátku nemohl pochopit, o co jde,“ řekl Naskrecki, entomolog a fotograf v muzeu Harvardské univerzity.

O chvíli později si však uvědomil, že se kouká na obrovského hnědého pavouka velikosti štěněte.

Dobrodruh a cestovatel však nepropadl panice a vzácného pavouka vyfotil. Dokonce se mu zdál roztomilý. Záhy si ale všiml, že pavouk vystřeluje mikroskopické ostny, které když se dostanou do sliznic, jako jsou oči, může to být velmi bolestivé.

Jde o druh Theraphosa blondi, který platí za největšího pavouka na světě. Jeho rozpětí nohou může dosáhnout až půl metru a vážit může až 170 gramů. Stejně jako štěně.

Mohlo by vás zajímat

Další články