Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Monika Absolonová

Nejnovější kauzy

Do branky proti Turecku jde Vaclík! 3 důvody, proč je dobře, že Čech sedí na lavičce

Zdroj: profimedia.com
Češi do zápasu s Tureckem vyrukují s jednou opravdu výraznou změnou. Do branky si stoupne Tomáš Vaclík. Je dobře, že si to zkusí. Petr Čech je hvězda, ale stárne a ve fotbalové reprezentaci nebude věčně. Navíc se blíží Euro.

Češi postoupili na EURO a je dobře, že trenér Pavel Vrba zkouší další hráče. Do branky proti Turecku jde Tomáš Vaclík a je to dobře. Tady nabízíme tři důvody, proč je dobře, že si Petr Čech dnes odpočine.

1. V kvalifikačním utkání proti Turecku už tolik nejde o body. Je ideální doba na zkoušení hráčů, kteří většinu kvalifikace stáli mimo základní jedenáctku. Umíte si představit, že se Petr Čech třeba těsně před EURO zraní a Vaclík bude muset jít do branky? Je dobře, že Vaclík proti silnému Turecku bude čelit kvalitním hráčům.

2. Kadeřábek, Suchý, Procházka, Novák - tak bude vypadat naše obrana. I tady jsou výrazné změny. Bude dobré, když tato obrana bude vyzkoušena za jiným gólmanem, než je Čech. Říká se, že s Čechem v zádech se každé obraně hraje dobře. Tak se kluci ukažte, jak to umíte, když vám záda jistí Vaclík

3. Petr Čech je světová extratřída. Ale odborníci mu přeci jen vytýkají jednu slabinu. Čech je prý slabší při sbírání centrovaných míčů, které jdou kolem malého vápna. Říká se, že se mu zhoršil zrak po těžkém zranění hlavy. Jak reaguje na centry Vaclík? To uvidíme dnes večer. Utkání začíná v 20:45.

Sestava? V brance bude Vaclík. Před ním Kadeřábek, Suchý, Procházka, Novák. V záloze vedle Dočkala a Daridy bude operovat Krejčí, Pavelka a Šural. V útoku uvidíme od první minuty Davida Lafatu

Související články

Další články