Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Monika Štiková koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Dneska večer se na Primě Cool poděláte strachy: 8 důvodů, proč vidět peckoidní horor REC

REC je taková vymazlená Blair Witch. Dnes večer na Prima Cool ve 22.45.

My se bojíme rádi. Hodně lidí se bojí rádo. Jenže v poslední době je to s horory tak, že na vás bafne bubák a než na vás bafne, tak předtím hraje strašně napínavá hudba, abyste věděli, že se teď leknete, a postava si vždycky stoupne buď k zrcadlu, nebo k rohu místnosti, abyste si nudou zívli, jelikož víte, že v zrcadle nebo za rohem se najednou zjeví ten anoncovaný bubák.

Horor je žánr, který jde velmi snadno podělat, ale udělat takový, u nějž se poděláte vy, to je umění. Takže když dávají v televizi konečně něco, u čeho si máte vzít pleny, je to takový malý svátek.

Dnes večer ve 22.45 na Prima Cool.

A samozřejmě musíte zhasnout. Ano, i lampu! Ne, na záchodě si taky nebudete svítit! Jo, medvídka si v posteli nechat můžete.

1. REC napovídá už z názvu, že se bude jednat o něco, co je naoko točeno ruční kamerou jako amatérské video, je to zkratka prostého record, tedy nahrávání. Tady se sice nejedná o amatéry, neboť děj začíná tím, že reportérka a její kameraman zapnou přístroje k natáčení noční směny na jedné požární stanici, ale právě tahle kamera je pak součástí děje.

2. Je to španělský horor. My jsme to psali už několikrát a je to stejná záhada, jako jestli pavouk sedí nebo stojí nebo kdo si kupuje alba Lucky Vondráčkové. Nejlepší horory totiž umí hispánští režiséři. Asi jakési starodávné tajemství nebo speciální návod zamčený někde v titanové schráně. Jakmile uvidíte u hororu jméno, co vám bude připadat španělské, jděte okamžitě do toho!

3. Několik scén je tam záměrně uděláno tak, aby herci neměli tušení, že se tak stane. Jejich vyděšené reakce jsou tedy opravdové.

4. Když jsme u těch herců, žádné známé tam jednoduše nenajdete. Naopak třeba právě reportérka, jedna z hlavních postav filmu, je ve skutečnosti reportérkou. Pokud tam hrají neznámí lidé, je to vždy lepší, obličeje neruší od děje.

5. Pakliže jste měli rádi Záhadu Blair Witch nebo Monstrum (to ale zná zase málo lidí), budete mít rádi i tohle. Je to natočené stejným stylem, ač je děj o něčem jiném.

6. Je to zombie horor. Fffffff, úplně vás slyšíme, jak jste si znechuceně odfrkli a přestali jste číst. Tak to bacha zase! Zombie sraček jsme viděli mraky, ale tohle je úplně nová dimenze, tady se fakt bojíte, jakože hodně, ne že se smějete tomu, že zombie zase někomu žere ucho. Když šla do kin Telefonní budka, taky každý říkal, že se nebude dívat dvě hodiny na chlapa, co stojí v budce a telefonuje!

7. Možná vytušíte, co se stane a jak se to bude vyvíjet, zase tak geniální to není, ale ta atmosféra! Nějak nevíme, k čemu ji připodobnit. Nejlépe že sedíte v křesle a s intenzitou se mlátíte kladivem do hlavy a držíte, protože přeci je-to-tak-pří-je-mné-když-pře-sta-ne-te.

8. Konec. Zbude po vás zpocené povlečení a peřina zatažená až po oči. Dobrou noc! (Nebude, muhahaha.)

Související články

Další články