Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Dneska bude sněžit! Ohřejeme se ještě letos, nebo už je definitivní zima?

Dneska bude sněžit! Ohřejeme se ještě letos, nebo už je definitivní zima?
Zdroj: Martin Veselý / MAFRA / Profimedia
Rozlučte se s babím létem, hřejivými slunečními paprsky a vytáhněte zimní bundu. Proč? Protože v Česku pořádně přituhne a dočkat se také můžeme prvního sněhu.

Jako by to bylo včera, když jsme nadávali na tropické teploty, letošní léto bylo skutečně vydařené a dlouhé. Ještě v druhé polovině září meteorologové místy hlásili třicítky, ale hřejivým dnům je už konec. Podzim udeřil v pravé síle, někde už jak by začala zima. Slováci už hlásí z noci na pondělí sněhovou pokrývku a nasněžit má koneckonců i u nás, zatím ovšem jen na horách. V nížinách bude především pršet a podle čtrnáctidenního výhledu meteorologů si deště užijeme dosyta.

Shodou okolností v noci na dnešek byla zatím největší kosa letošního podzimu. Na západě a severu Česka bylo naměřeno - 5 °C. Na Šumavě na Kvildě dokonce - 10 °C. A lepší to nebude ani v noci na úterý, akorát na Moravě budou mít v noci kolem nuly nebo mírně nad nulou.

V pondělí přes den bude ještě relativně jasno, ale k večeru začne přibývat oblačnost a v nížinách začne pršet. A pozor! Na severovýchodě a severu Moravy by během dne mělo začít sněžit

Podobné počasí bude i v úterý, i ve středu. Na horách má opět chumelit. Nejnižší noční teploty +3 až –1 °C, v Čechách až –3 °C. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C. Obloha bude černá a zatažená.

A jinak nebude i do konce týdne. Bude zataženo, bez deštníku ven nechoďte, čekejte déšť. Teploty se přes den budou pohybovat kolem deseti stupňů nad nulou, v noci se mírně oteplí a teploty zůstanou v minimech nad nulou.

Co se týče výhledu na následujících čtrnáct dní, do zhruba 25. října bude převážně oblačno, místy přeháňky. Ráno a dopoledne místy mlhy. Ranní teploty 6 až 0 °C. Denní teploty 6 až 12 °C, uvádí Meteopress.

Související články

Další články