Již v časných ranních hodinách Trumpovi započali svůj den bohoslužbou. Poté se odebrali na slavnostní oběd a do Bílého domu, kde je přivítal úřadující prezidentský pár Michelle a Barack Obamovi. Společně se potom přemístí do Kapitolu, kde bude novým prezidentem složena slavnostní přísaha. Odtud půjde průvod dlouhý téměř dva a půl kilometru k Bílému domu. Průvodu se budou účastnit stovky armádních a bezpečnostních složek. Zvýšená bezpečnost je rozhodně na místě.

Odpůrci Donalda Trumpa včera protestovali před Trumpovým newyorským hotelem. K protestu se připojily i herecké hvězdy jako Robert De Niro, Sally Field nebo Alec Baldwin. Vzniklou potyčku mezi Trumpovými příznivci a odpůrci musela rozehnat policie.

Barack Obama dojal svět, když se na svém Twitteru loučil se slovy: „Bylo mi ctí vám sloužit, bylo mi ctí sloužit této zemi.“ Prezident Obama se za dobu svého úřadování setkal s obrovskou popularitou. Nástup poměrně nepopulárnímu Trumpovi tím rozhodně neulehčil. Svět nyní napjatě čeká na první prezidentský projev Donalda Trumpa. Ten bude podle všeho sledovat například i německá kancléřka Angela Merkel. Naopak například ruský prezident Vladimir Putin se inauguraci sledovat nechystá.