Příběh princezny Diany zná snad celý svět. Její nešťastné manželství s princem Charlesem, špatné vztahy s královskou rodinou, těžká bulimie…

A pak, z čista jasna potkává Dianu obrovské štěstí – láska jménem Dodi Al Fayed. Tohle růžové období ale nemá dlouhého trvání. Diana se kvůli svému vztahu s miliardářem Dodim stává štvanou zvěří. Hon končí smrtí v pařížském tunelu Alma 31. srpna 1997. Od té doby se objevují téměř každý rok nové teorie, kdo za smrtí stál. Jaké jsou to teorie a která je ta nejpravděpodob­nější?

Verze první: Zabili ji paparazzi

Bulvár. Paparazzi. Pronásledovali ji už od dob, kdy s ní začal princ Charles randit. Nenáviděla je, přesto se pořád usmívala a nikdy se k nim nechovala hrubě ani arogantně. Paparazzi se nakonec Dianě zřejmě stali osudnými, když ji s Dodim pronásledovali v Paříži. Řidič princezny se krvelačným fotografům snažil ujet a zřejmě kvůli vysoké rychlosti auto narazilo do tunelu. Všichni byli na místě mrtví.

Verze druhá: Zabila ji královská rodina

Románek Diany a Dodiho znamenal velkou potupu pro královskou rodinu. Navíc tyhle dvě hrdličky odpoutávaly pozornost od toho, co se děje v Buckinghamském paláci. Všechno se točilo jen kolem Diany a její lásky. Princezna byla královně trnem v oku víc než kdy jindy. Poslední týdny před smrtí Diany se objevily i spekulace ohledně princeznina těhotenství. To by byl vrchol všeho.

Verze třetí: Zabili je Al Fayedovi lidé

Obětí nehody možná neměla být Diana, ale pouze Dodi. Ten totiž neměl zrovna nejlepší vztah se svým otcem, Mohamedem Abdel Moneim Al Fayedem, egyptským magnátem. Co se mezi tátou a synem odehrávalo, se přesně neví, ale zlí jazykové tvrdí, že by Mohamed mohl mít zásluhu na Dodiho smrti.

Verze čtvrtá: Byla to Dianina iniciativa

Nejmíň pravděpodobná konspirační teorie. Ale i o ní se hovoří. Ne, že by sebe a svou lásku chtěla Diana zabít, spíš se spekuluje o tom, že celá smrt je jen fejk a tihle dva se už 16 let ukrývají na neznámém místě a doufají, že je paparazzi už nikdy neobjeví. Otázkou je, kde by se mohli skrývat, vždyť tvář Diany poznají všude po světě. A čí tedy byla ta dvě rozmačkaná těla ve vraku vozidla?

Která verze je pravdivá, to se už asi nikdy nedozvíme.