Český tým vedl v průběhu třetí třetiny už o tři branky a vypadalo to na poklidnou výhru. Nakonec se ale ještě vše hodně zdramatizovalo. „Švýcaři začali hrát hodně na risk, vytěžili z toho dva góly. My jsme se najednou klepali a museli do poslední chvíle bojovat. Beru to jako dobrou lekci, že nikdy nesmíme polevit. Jak je vidět, tak ani vedení 5:2 pět minut před koncem nic neznamená. Málem jsme se přesvědčili, že v hokeji se může stát cokoliv,“ komentoval utkání brankář Francouz.

Všichni se ale po zápase shodli, že byl dobře odehraný a podobně bude třeba pokračovat i během play off, pokud chceme uspět a zahrát si o medaile. „Když budu mluvit za sebe, utkání mi vyšlo. Cítil jsem se dobře na puku a jsem rád, že jsem svým výkonem mohl týmu pomoct,” bilancoval svůj výkon Kempný.

Trenér Vůjtek po utkání přiznal, že je raději za soupeře z USA, proti Slovákům by se mu totiž nehrálo snadno. Ještě aby ano, když je ještě nedávno trénoval a snažil se Čechy porazit. „Pro fanoušky z Česka i Slovenska by to byla taková třešinka. Pro mě asi taky. Ale zápas se Slováky by byl ošidný,“ poznamenal reprezentační kouč.

Spekulovalo se o tom, zda by nebylo pro nároďák lepší se Švýcary prohrát a postoupit ze skupiny z 2. místa. To by totiž znamenalo souboj s papírově slabším Německem. „Vím, že Němci tady hrají agresivní hokej a po prvních zápasech, které se jim nepovedly, se jejich úroveň začala zvedat,“ popsal Vůjtek kvality Němců a rezolutně zavrhl nějaké myšlenky o vypuštění zápasu.