Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Dlouhovláska svedla falešnou paruku pro Zuzanku na vlásenkářky: Co na to její maminka?

Zdroj:
+ Dalších 12 fotografií
byznys se zoufalstvím
Vyjádření, v němž kadeřnický salon Dlouhovláska vysvětluje, proč dal nemocné holčičce Zuzance paruku z umělé hmoty místo z pravých vlasů od dárců, má na jejich facebookových stránkách přes 450 komentářů, další desítky - těch negativních - byly Dlouhovláskou důsledně smazány. Salon přehodil vinu na vlásenkářky a maminku Zuzanky. Co na to říká? A jak se k situaci postavil salon?

Maminka Gabriela Tůmová dostala od salonu Dlouhovláska pro svoji nemocnou holčičku Zuzanku, která má alopecii, paruku z údajně pravých vlasů. Zuzanka se následně ocitla na reklamních billboardech salonu, rovněž se jí ale na hlavě objevil ekzém. Maminka Tůmová se zeptala Dlouhovlásky, z čeho paruka je. Odpovědí jí bylo, že ze zaručeně pravých vlasů. Redakce eXtra.cz nechala paruku otestovat odborníky z VŠCHT, a ti jednoznačně prokázali, že jde o umělou hmotu, která se mimo jiné používá na výrobu svetrů nebo markýz.

Redakce eXtra.cz proto opět kontaktovala Petru Valentovou, jež znovu několikrát tvrdila, že se jednalo o pravé vlasy. Dokonce ještě v pondělí, kdy vyšla první reportáž eXtra.cz o salonu, napsala Dlouhovláska na svůj oficiální facebookový profil toto: „Paruka byla vyrobena z pravých vlasů, takže bohužel netušíme, jak tato mylná informace vznikla. Určitě vydáme nějaké vyjádření.“

Dlouhovláska se kroutí

V úterý pak Petra Valentová vydala na facebooku Dlouhovlásky dojemný status a video, a najednou si na okolnosti vzniku paruky vzpomněla: „Tehdy jsme s výrobou paruk začínali a paruky jsme dávali vyrobit několika externím vlásenkářkám – později jsme zjistili, že docházelo ke krádežím a výměně vlasů. Tedy selhání jednotlivců, se kterými již nespolupracujeme.“ Na dotazy čtenářů, proč údajné podvodné vlásenkáře neřešila, například s policií, odpovídá toto: „Víte co, ono je s lidmi a kolegy a zaměstnanci vždy lepší vycházet v dobrém – jednání s lidmi není bohužel až tak jednoduché…“ „Jo, to fakt dává smysl. Taky chci dobře vycházet s lidma, který mě ojebali,“ kontrují někteří komentující, jejichž příspěvky Dlouhovláska nestihla smazat.

Vyjádření maminky Tůmové

Redakce eXtra.cz nyní opět kontaktovala maminku Tůmovou, které dal salon Dlouhovláska falešnou paruku místo pravé, zda jí Dlouhovláska vůbec kdy v minulosti přiznala, že měla údajné problémy s údajnými podvodnými vlásenkáři. Valentová navíc ve svém vyjádření nařkla paní Tůmovou, že ekzém, který se holčičce po nošení paruky udělal, souvisel asi s léčbou její nemoci. A že se paní Tůmová snaží na případu dcery zviditelnit.

„Nikdy jsem nebyla upozorněna na to, že by mohlo dojít k nějakým záměnám paruk na základě krádeží,“ komentuje celou situaci zděšená maminka Gabriela Tůmová. „Navíc jsme všechny formy agresivní léčby odmítli, protože Zuzanka byla hrozně malá. Proto paní Valentová ve svých tvrzeních ohledně nemoci nemá pravdu,“ říká paní Tůmová, která rovněž kategoricky odmítla, že by se na případu své dcery chtěla zviditelnit.

Dlouhovláska raději mlčí

Redakce eXtra.cz rovněž kontaktovala zástupce Dlouhovlásky, aby uvedli, proč s verzí o podvodných vlásenkářích přišli až po zveřejnění reportáže. Petra Valentová nezvedá telefon, proto jsme kontaktovali i dalšího zástupce Dlohovlásky Petra Štála. Nebyl schopen zodpovědět ani jednu otázku: „Podívejte se, já se domnívám, že vám nemohu pomoct. Přeji hezký den,“ odvětil Petr Štál a položil redaktorce eXtra.cz telefon.

Dlouhovláska dluží tyto odpovědi

  • Proč jste mamince Gabriele Tůmové nikdy neřekli, že nemáte jistotu, z jakých vlasů paruka je, a proč jste jí neustále nepravdivě tvrdili, že všechny vaše paruky jsou pravé? Je tedy možné, že i další lidé mají paruky z údajně pravých, ve skutečnosti falešných vlasů?
  • Tvrdíte, že to „udělala vlásenkářka, se kterou již nespolupracujete“. Proč jste to neřešili s policií, protože důvěra je v charitě klíčová? Zprostředkujete nám rozhovor s onou údajnou vlásenkářkou?
  • Tvrdíte, že „jste zjistili, že docházelo ke krádežím a výměně vlasů.“ Přesto jste po tomto údajném zjištění dál nechali na hlavách nemocných dětí paruky, které mohly být umělé a mohly způsobovat zdravotní problémy. Proč vám to bylo jedno?
  • Pod vaším posledním facebookovým příspěvkem evidujeme řadu smazaných komentářů, v nichž se dárci ptají, komu přesně šly jejich vlasy. Proč na ně neodpovídáte a proč je mažete?
  • Na vašem Facebooku jste psali, že je problém rozpoznat pravé vlasy od těch umělých. Jak je tedy od dárců odebíráte, protože to ne vždy děláte osobně, a jakou pak máte jistotu, že nemocným lidem dáváte pravé vlasy?

PRVNÍ ČÁST REPORTÁŽE JSME PŘINESLI ZDE

ROZHOVOR S PODVEDENOU MAMINKOU JSME PŘINESLI ZDE

VÝSLEDKY ODBORNÉ EXPERTIZY PARUKY PRO ZUZANKU TRPÍCÍ ALOPECIÍ JSME PŘINESLI ZDE

ZKUŠENOSTI S DLOUHOVLÁSKOU POPSALA I DALŠÍ NESPOKOJENÁ MAMINKA

STÍŽNOSTI NA SALON DLOUHOVLÁSKA SE MNOŽÍ

MAJITELKA DLOUHOVLÁSKY PŘIZNÁVÁ, ŽE DOCHÁZELO KE KRÁDEŽÍM A ZÁMĚNÁM VLASŮ

Máte zkušenosti s darováním vlasů či podobnou charitou a zažili jste při něm nestandardní situace? Kontaktujte nás na redakce@extra.cz.

Související články

Další články