Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Ivana Gottová Peče celá země koronavirus Čína

Nejnovější kauzy

Divoké šelmy jsou zpět v českých lesích: Kde narazíte na vlka a kde na medvěda?

Vlka a medvěda u nás nikdo neviděl desítky let.
Zdroj: Profimedia.cz

Určitě jste někdy slyšeli takové ty historky, jak šel někdo v lese v horách na borůvky a zakopl o medvěda. Nebo jak támhle děda z vedlejší vesnice vyrazil dát krmení vysoké a strávil celou noc na stromě, protože pod ním kroužila vlčí smečka.

To bylo velmi, velmi dávno. Když dneska půjdete do hor nebo do lesa, nepotkáte žádné zvíře, zato potkáte sto dvacet igelitek, deset PET lahví, auto v chráněné krajinné oblasti a člověka na každých pěti stech metrech.

Není divu, že to zvířata vzdala a odtáhla jinam. Naštěstí jsme se ale začali v poslední době o svoje lesy starat, divoké šelmy mají lepší podmínky, více se množí a potřebují další prostor. A proto se zase vracejí k nám.

Rys, vlk a medvěd, velká silná trojka, míří podle serveru Novinky.cz zpět do Čech. O návrat rysů na Šumavu se psalo už před lety, ale extrémně plaché zvíře se nepovedlo zaznamenat. Nyní je ale jeho návrat potvrzen a vy máte na výběr, kam si vyrazit zkusit štěstí. Kromě rysa na Šumavě byste mohli potkat medvěda v beskydských horách a vlky v Českém Švýcarsku.

Smečky vlků k nám prozatím chodí jen na návštěvu, ale snad by se mohly usadit trvale, vlk je nádherné zvíře a v našich lesích hodně chybí.

Mohlo by vás zajímat

Další články