Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Dívka z Československa se zamilovala do člena Islámského státu! Kolik let odseděla v base?

Daniela Greene, která pochází z Československa, se zamilovala do člena Islámského státu. Dostala dva roky vězení.

Osmatřicetiletá Daniela Greene se narodila v Československu, ale většinu života prožila v Německu. Pak se dostala do USA, kde pracovala jako překladatelka.

V roce 2011 nastoupila k FBI jako externí spolupracovnice. Měla začít pracovat na případu teroristy Denise Cusperta. Tento muž se snažil rapovat v Německu pod přezdívkou Deso Dogg a hlásil se ke členům Islámského státu. Kdo mohl tušit, že se do něj krásná Daniela zamiluje.

V roce 2012 se Cuspert přes Egypt dostal do Sýrie a začal se objevovat v propagandis­tických klipech IS. Podle idnes.cz dokonce pózoval před kamerou s uříznutou hlavou jednoho z rukojmí.

Možná právě toto Danielu vzrušilo a rozhodla se, že za svým idolem do Sýrie odjede. Vedení FBI oznámila, že potřebuje dovolenou a že jede do Německa. Místo toho se přes turecký Gaziantep vydala do Sýrie. Tam vyhledala Cusperta a vzala si ho za muže.

Pak ale zjistila, že život mezi radikálními islamisty se jí nelíbí a začala do USA posílat zoufalé dopisy.

Po měsíci v Sýrii se jí podařilo ze země utéct a vrátila se do USA, kde byla okamžitě zatčena. Daniela se rozhodla, že bude s vyšetřovateli spolupracovat. Za cestu do Islámského státu jí hrozilo 13 let v žaláři. Nakonec vyfasovala jen dva roky.

Dnes pracuje v jednom z amerických hotelů. O své minulosti mluvit nechce, bojí se, že by to mohlo ohrozit její rodinu.

Související články

Další články