Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Dívka s vývodem střeva na břiše chce být modelkou: Na sociálních sítích už má desetitisíce fanoušků

Bethany se statečně pere se svým handicapem.
Zdroj: archiv
+ Další fotografie

Třiadvacetileté Bethany Townsend z Worcesteru příroda nadělila hezkou tvářičku a božské tělo. Jasná modelka – řekli byste si, kdyby kolem vás prošla na ulici. Modelka by Bethany opravdu mohla být, kdyby…

Kdyby neměla na břiše vývod tlustého střeva, tedy kolostomii. Bethany totiž trpí od tří let vážnou formou Crohnovy choroby. Mladá žena má tedy v pravé části podbřišku 3 centimetry široký otvor, ze kterého samovolně vycházejí plyny i stolice, protože chybí svěrač. Je to sliznice, se kterou se musí navíc opatrně zacházet, protože se snadno poraní a pak dlouze krvácí. Těžko si dokážeme představit, co všechno si kvůli svému onemocnění musí Bethany vytrpět.

„Kolostomické sáčky mi dali v roce 2010. Byl to pro mě obrovský šok, vůbec jsem nevěděla, jak s nimi pracovat. Cítila jsem se hrozně poníženě,“ vypráví Bethany. Výměna sáčku je pro začátečníka opravdu velmi složitá a potřebuje k ní nejen šikovné ruce, ale i spoustu pomůcek. Třeba čisticí film k odstranění nečistot, ochranný film k ochraně pokožky před aplikací nové pomůcky, antideodorační prostředky pro odstranění zápachu, stomickou pastu pro vyrovnání nerovností a utěsnění otvoru mezi stomií a pomůckou, ale i holítko – na břiše nesmí být chloupky. Zkrátka je to obrovská komplikace.

Bethany ale neztratila ani optimismus ani ambice. Chce se stát úspěšnou modelkou i přes svůj handicap. Na sociálních sítích má přes 200 000 fanoušků a další se přidávají každým dnem.

„Bylo by skvělé, kdybych se stala inspirací pro další lidi trpící Crohnovou chorobou i dalšími postiženími,“ uzavírá Bethany.

Související články

Další články