Cassandra vážila neskutečných 117 kilogramů. To je moc i pro dospělou ženu, natož pro čtrnáctiletou dívenku. Od doktorů si vyslechla, že pokud to takhle půjde dál, kdykoliv jí může selhat srdce. Kvůli obezitě totiž měla velmi vysoký krevní tlak.

„Doktor mi řekl, že jestli se sebou něco neudělám, prostě zemřu. Neustále jsem tloustla. Byla jsem na dně, stále jsem trčela v nemocnici, měla deprese, úplně jsem se o sebe přestala starat,“ svěřila se Cassandra s tím, že jídlo pro ni vždy bylo únikem z reality.

Dívce diagnostikovali inzulínovou rezistenci. Její tělo zkrátka nedokáže efektivně spalovat tuky a udržet si normální váhu tak pro ni bylo nadlidským úkolem. Cassandře ale jednoho dne došla trpělivost a rozhodla se na změně zapracovat. Nechtěla už dál trpět šikanu, neustále chodit do nemocnice a především nechtěla zemřít.

Skoncovala s veškerým nezdravým jídlem, jídelníček si přísně hlídala a začala cvičit. Trvalo dva roky a Cassandra už vážila o polovinu méně. Dnes jí je už 23 let, štíhlou linii si stále zodpovědně udržuje a je nadmíru spokojená. „To malé děvčátko ve mně mi teď děkuje,“ usmívá se.