Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Dítě zemřelo kvůli sektě: Neuvěříte, co ta zakázala jeho matce!

Dítě zemřelo kvůli sektě: Neuvěříte, co ta zakázala jeho matce!
Zdroj: profimedia.cz
Předchozí Další

Nkosiyapha Kunene (36) a jeho manželka Virginie (32) se přistěhovali do Velké Británie ze Zimbabwe. Jelikož se oba hlásí k církvi Adventistů sedmého dne, která svým přívržencům nařizuje striktní dodržování takzvané lakto-ovo vegetariánské stravy, přispěli tak k úmrtí svého pětiměsíčního syna. Ačkoliv je tento druh vegetariánství u nás i Spojených státech nejrozšířenější, povoluje konzumaci vajec i mléčných výrobků, rozhodně není vhodný pro děti a kojící matky.

To se bohužel ukázalo i v tomto případě. Soud zprostil manželský pár obvinění z nedostatečné péče, ačkoliv jejich přičiněním zemřel jejich syn na křivici. Ta byla způsobená špatnou výživou a nedostatkem slunečního světla. A to jen proto, že Virginie nejedla maso

Křivice se podle nejnovějších klinických studií objevuje v poslední době mnohem častěji, právě z důvodu vynechávání živočišných bílkovin ve stravě. Projevuje se měknutím kostí, měknutím lebky, nepravidelným růstem zubů a dalšími vývojovými poruchami. Svůj podíl na vzniku nemoci může mít kromě nedostatku vitaminu D také nahrazování mateřského mléka mlékem kravským.

Tento smutný případ ukazuje, že vegetariánství nutně neznamená cestu ke zdravému životnímu stylu. Někdy může i zabíjet.

GLOSA: Mikýřova úžasná pouť Survivorem. Mikyska vyhrál právem, ale pomohla mu zbabělost a krátkozrakost soupeřů

Související články

Další články

Nejnovější kauzy