Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Dino včera slavil! 3 nejvtipnější momenty Jana Kollera jsou tu

Legenda ze Smetanovy Lhoty – Jan Koller!
Zdroj: Coca-Cola Cup
Říkali mu Dino, měřil přes dva metry a je historicky nejlepším střelcem naší fotbalové reprezentace. Jan Koller včera oslavil 43. narozeniny, pojďme si proto připomenout momenty, na které se nezapomíná.

Byl skromný, obrovitý a přitom skvělý.

Jan Koller je legenda, která navždy vstoupila do naší fotbalové historie. Připomeňme si ho, ale v momentech, které nás zejména pobaví.

S Dinem totiž byla sranda!

  1. Honzo, Honzo, pojďte k nám!

Psali se raná devadesátá léta a neznámému čahounovi ze Smetanovy Lhoty se splnil sen! Překvapivě přestoupil do Sparty a krátce nato rozhodl malé derby s Bohemkou. Ano, byl to ten zápas, kdy Lumír Mistr po faulu Šindeláře málem přišel o nohu, a je to ten zápas, ve kterém se do historie na úkor Kollera zapsal i moderátor Václav Tittelbach. Jeho legendární „Honzo, Honzo, pojďte k nám!“ a Kollerovo ještě legendárnější „Je to krásný, krásný, to, to pocit“ se zapsaly svou nefalšovanou vtipností do historie české sportovní žurnalistiky.

Koller to ale neměl jinak ve Spartě lehké. Nadávali mu tam do kolohnátů, a tak se přes Lokeren a Anderlecht Brusel dostal už jako kanonýr evropské třídy do slavné Borussie Dortmund!

  1. Vychytal Bayern

V zápasech nejvyšší důležitosti mezi Bayernem a Borussií to v Bundeslize často jiskří! Zvlášť v dobách, kdy proti sobě stáli velcí rivalové Kahn a Lehmann. Emotivní šílenec Jens Lehmann tlak zápasu neustál a byl vyloučen, a jelikož měl Dortmund již vystřídáno, musel do brány nejvyšší hráč na hřišti Jan Koller. Byla to logická volba nejenom kvůli jeho parametrům, ale hlavně dřívější zkušenosti s chytáním.

Koller se do útoku dostal až v průběhu okresní kariéry a často chytával i na trénincích. A jak dopadl v nejtěžší možné zkoušce proti hvězdnému Bayernu? Perfektně! Chytil několik nebezpečných šancí a málem z pozice brankáře ještě skóroval.

https://www.youtube.com/watch?…

  1. Český Honza zadupal německého Philipa

Koller měl na hřišti často až nadlidskou výhodu díky svým fyzickým parametrům. Obzvláště to vyniklo v roce 2006, kdy jsme se v kvalifikaci na EURO do Švýcarska a Rakouska utkali s Němci. Zápas jsme sice prohráli, ale měli jsme alespoň jedno dílčí vítězství.

Byl jím střet obrovitého Kollera s pouze 170 centimetrů vzrostlým obráncem Bayernu Mnichov Philipem Lahmem. Podobenství Davida a Goliáše připomínalo střet pendolina s trabantem. Byl to vskutku impozantní obrázek!

Související články

Další články