Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Vít Starý koronavirus Počasí Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Díky téhle roli se proslavila Aňa Geislerová: Co jste nevěděli o filmu Requiem pro panenku!

Zdroj: archiv
+ Další fotografie
Režisérský debut Filipa Renče, který podle některých fanoušků dodnes nepřekonal. Mladá Marika se omylem dostane do ústavu pro choromyslné, který ovládají šikanující ošetřovatelky. Příběh je inspirován skutečným smutným příběhem, na jehož konci je 26 mrtvých dívek. Renč přiznal, že se nechal inspirovat Formanovým filmem Přelet nad kukaččím hnízdem.

1. Knižní předloha

Snímek byl natočený podle povídky Josefa Klímy, která vyšla v knize Brutalita a byla inspirována skutečnými událostmi z roku 1984.

2. Pravá Marika

I když se Aňa Geislerová ve filmu jmenuje Marika, ve skutečnosti se její postava jmenovala Eva Kováčová a byla romské národnosti. Eva měla krutý život. Dnes s ní už mluvit ale nemůžete. Rozhodla se pro změnu pohlaví a vystupovala pak jako René Lizna. Svůj život René ukončil v roce 2014 skokem pod vlak. Ještě jako Eva mluvila o tom, že ji ve filmu hraje Aňa. Prý je to diskriminace, když její postavu hraje bílá holka.

3. Drsné natáčení

Filip Renč chtěl, aby všechny scény byly co nejvíce reálné, takže při natáčení akce s požárem nechal skutečně zablokovat dveře, aby se nikdo nedostal ven. Naštěstí všemu přihlíželi hasiči.

4. Blízkost smrti na place

Johanka Báry Hrzánové je také založena na skutečné postavě. Jenže tahle dívka ve skutečnosti neuhořela. Při nešťastném pádu ze schodů si zlomila vaz. Sama Hrzánová měla během natáčení závěrečné scény také namále – hořící trám spadl 5 centimetrů vedle její nohy.

5. Ústav dnes

Na místě, kde stál ústav, dnes není po nějaké stavbě ani památky. Jedinou připomínkou tragédie, při které uhořelo 26 chovanek, je památník z roku 2012.

6. Casting

Aňa Geislerová neměla roli rozhodně jistou. Přišla sice na casting, ale pouze jako doprovod! Jenže když ji Filip Renč náhodou uviděl, tak měl jasno, že právě našel představitelku Mariky.

Související články

Další články