Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Devítiletá školačka se narodila jako kluk, ale už od sedmi let chce podstoupit změnu pohlaví!

Takto Keat vypadala před tím, než se rozhodla být dívkou.
Zdroj: profimedia.cz
+ Další fotografie

Devítiletá Keat Rhodes z Ohia vypadá jako každá jiná holčička, až na to, že se narodila jako chlapec. V pouhých sedmi letech jí diagnostikovali poruchu pohlavní identity. Její adoptivní rodiče za ní stojí a plně ji podporují. V listopadu bude mít první konzultaci ohledně zastavení testosteronu.

Keat se narodila jako chlapec, ale tak ve dvou letech u ní rodiče začali pozorovat zvláštní chování. Na rozdíl od svého bratra si ráda hrála s panenkami a kreslila svoji postavu jako holčičí. Zpočátku si rodiče mysleli, že je to jen fáze, která přejde. „Zpočátku jsme to brali jako srandu, která přejde. Když se ale o tom začalo mluvit mezi lidmi, pochopili jsme, že je to vážné,“ popisuje Keatina matka. Rodina navíc žije ve velmi malém městečku v jednom z nejchudších krajů v Ohiu, takže není divu, že tamější obyvatelé v životě neslyšeli nic o transsexuálech.

Keat začala být kritizována a šikanována jak ze strany spolužáků, tak sousedů. Keatini rodiče si však z toho už nic nedělají a svoji dceru v rozhodnutí podporují. Podstoupila mnoho vyšetření a všichni odborníci zhodnotili její stav jako neochvějný, konzistentní a trvalý.

Žít jako dívka začala o letních prázdninách, kdy ji rodiče vzali nakupovat holčičí oblečení a jiné věci. Zpátky do třídy se vrátila s copánky a růžovým batohem. Reakce učitelů a dětí byla překvapivě skvělá. „Učitelé Keat podporují a všem dětem vysvětlili, oč jde,“ dodává Keatina matka.

Související články

Další články