Devítiletá Keat Rhodes z Ohia vypadá jako každá jiná holčička, až na to, že se narodila jako chlapec. V pouhých sedmi letech jí diagnostikovali poruchu pohlavní identity. Její adoptivní rodiče za ní stojí a plně ji podporují. V listopadu bude mít první konzultaci ohledně zastavení testosteronu.

Keat se narodila jako chlapec, ale tak ve dvou letech u ní rodiče začali pozorovat zvláštní chování. Na rozdíl od svého bratra si ráda hrála s panenkami a kreslila svoji postavu jako holčičí. Zpočátku si rodiče mysleli, že je to jen fáze, která přejde. „Zpočátku jsme to brali jako srandu, která přejde. Když se ale o tom začalo mluvit mezi lidmi, pochopili jsme, že je to vážné,“ popisuje Keatina matka. Rodina navíc žije ve velmi malém městečku v jednom z nejchudších krajů v Ohiu, takže není divu, že tamější obyvatelé v životě neslyšeli nic o transsexuálech.

Keat začala být kritizována a šikanována jak ze strany spolužáků, tak sousedů. Keatini rodiče si však z toho už nic nedělají a svoji dceru v rozhodnutí podporují. Podstoupila mnoho vyšetření a všichni odborníci zhodnotili její stav jako neochvějný, konzistentní a trvalý.

Žít jako dívka začala o letních prázdninách, kdy ji rodiče vzali nakupovat holčičí oblečení a jiné věci. Zpátky do třídy se vrátila s copánky a růžovým batohem. Reakce učitelů a dětí byla překvapivě skvělá. „Učitelé Keat podporují a všem dětem vysvětlili, oč jde,“ dodává Keatina matka.