Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

DĚSIVÁ ZPOVĚĎ z vykradeného klenotnictví: Zloději nám nasadili pouta ze sexshopu!

DĚSIVÁ ZPOVĚĎ z vykradeného klenotnictví: Zloději nám nasadili pouta ze sexshopu!
Zdroj: eXtra.cz
+ Další 4 fotografie
loupež v teplicích
V pondělí dopoledne došlo v klenotnictví v Teplicích k loupežnému přepadení. Lupiči spoutali klenotníka, prodavačky, i zákazníka, klenotnictví vykradli a utekli. U přepadení v ulici Krupská zasahovali policisté ozbrojení samopaly, ti však přijeli s křížkem po funusu, když dorazili, zloději už byli na útěku. Klenotník nyní promluvil o děsivém zážitku a prozradil, jak celé přepadení probíhalo.

Teplický klenotník promluvil pro server idnes.cz. Do obchodu s klenoty nejdříve přišli dva muži, kteří si se zájmem prohlíželi zboží jako běžní zákazníci. Po chvilce jeden z nich vytáhl pistoli, načež do klenotnictví vtrhli další dva zloději. Incident se odehrál v pondělí v poledních hodinách, policisté na místo dorazili až poté, co lupiči utekli

Klenotník je z včerejšího zážitku stále v šoku. "Zrovna jsem jednomu zákazníkovi prodával hodinky, když dovnitř vešli lupiči. Nastal hrozný zmatek, mávali pistolí, mluvili nesouvisle, spíš to byly výkřiky a my jsme v první chvíli ani nerozuměli, co po nás chtějí," sdělil rozrušený muž.

Lupiči se s přítomným personálem a zákazníkem nepárali. "Nařídili, ať si lehneme na zem, spoutali nás pouty z nějakého sexshopu a nastříkali nám pepřový sprej do obličeje. Když vám mávají pistolí nad hlavou, neuděláte nic. Jen ležíte a doufáte, že se vám nic nestane," vylíčil své pocity klenotník.

Zloději moc dobře věděli co dělají, měli s sebou páčidlo a sekeru. Podle klenotníka nakradli zhruba padesát hodinek, z nichž hodnota jednoho kusu přesahuje sto tisíc korun. Zboží házeli do tašek, kromě hodinek si vzali ještě spoustu dalších šperků. Škoda se vyšplhala na několik milionů korun.

Klenotník policii zavolal až ve chvíli, kdy byli zloději pryč. Když policisté dorazili na místo, pomocí megafonu vyzývali už nepřítomné zloděje k tomu, aby vyšli z prodejny s rukama nad hlavou. Policie je nyní přesvědčena, že pachatelé míří se svým lupem do Německa.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy