Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Svatba Bohuše Matuše

Nejnovější kauzy

Děsivá hesla z Wikipedie (5. díl): Jak vypadal nejpomalejší a nejodpornější trest smrti? Raději ani nečtěte!

Zdroj: twitter.com

Možná to nevíte, ale Wikipedie je plná strašidel. Po zadání těch správných hesel se ve spleti více než čtyř milionů článků před vámi objeví opravdu hrůzyplná fakta. Na některé z nejděsivějších příběhů, neuvěřitelných událostí a podivných lidí i bytostí se blíže díváme v našem seriálu. Dnes se dozvíte o opravdu hrůzostrašné metodě popravy, která byla hojně používána ve starověku.

Nejspíš v žádném jiném oboru nebyli lidé dřívějších dob tak vynalézaví, jako když přišlo na popravování odsouzenců Cílem nebylo trestance jenom zabít, ale před smrtí ho hlavně pořádně potrápit. "Potrápit" je ovšem dost slabé slovo pro způsoby, které tehdejší kati v praxi běžně uplatňovali.

Jednu z nejbizarnějších, nejbolestivějších a nejohavnějších poprav byste možná nepřáli ani nejtěžšímu zločinci. Ve Wikipedii ji najdete pod heslem scaphism a lidově se jí říkalo taky loďky. Speciálně pro Peršany ji vytvořili Řekové. Jejich metoda usmrcování jenom dokazuje, že dřívější autoři poprav sami nebyli úplně duševně v pořádku.

V našem konkrétním případě byl trestanec svlečen donaha a přivázán k veslici. Tam ho polili medem se zvláštní pozorností na obličej a genitálie. Položili na něj další veslici a venku nechali vyčnívat jenom hlavu, ruce a nohy. V této pozici ho následně nechali pít mléko s medem, a to až do bodu, kdy u něj nastaly střevní potíže. Samo o sobě už je to více než nechutná záležitost, ale to je teprve začátek…

Takto připraveného jedince nechali plout na slunci ve vodě. A další věci se začaly dít záhy. Med a výkaly velice brzy přilákaly hmyz. Přivábené vosy, včely nebo mouchy začaly kůži rozežírat a klást na ni vajíčka. A pokud jste názoru, že podobný postup byl jistě nadmíru bolestivý, ale nemusel přímo způsobit smrt, nemějte obavy - odpudivá procedura byla opakována denně. Po nějakých sedmnácti dnech popravovaný podlehl dehydrataci, hladovění a septickému šoku, způsobenému infekcí a otravou krve. Opravdu ohavné a dlouhé umírání

A abychom nebyli neuctiví pouze ke starověkým civilizacím, v mučení podobného druhu se vyžívali i soudruzi z KGB.

Související články

Další články