Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Dceru (2) maluje a obléká celé hodiny, aby byla nejkrásnější! Léčí si matka svůj komplex, nebo je to v pořádku?

Dceru (2) maluje a obléká celé hodiny, aby byla nejkrásnější! Léčí si matka svůj komplex, nebo je to v pořádku?
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
Čím dál více matek propadá kouzlu dětských soutěží krásy a dělá ze svých holčiček umělé panenky, které se musí hezky usmívat, nesmí se nikde umazat a jejich celodenním úkolem je být hezké. Někdo to odsuzuje, jinému to nevadí.

Třiadvacetiletá Jasmine Sullivan, která je samoživitelka, na tom nevidí vůbec nic špatného, proto svoji dvouletou holčičku Minnie dlouhé hodiny líčí, dává jí příčesky i paruky a stajluje ji do té doby, než není sama s výsledkem spokojená.

"Lidé říkají, že Minnie sexualizuji, ale to jsou jejich vlastní chorobné nápady, nikoli mé," uvedla Jas, která vychovává Minnie sama a žije se svojí matkou Bridgette (46), která sice s přehnanou péčí a drahými věcmi, kterými je malá Minnie zahrnována, nesouhlasí, ale respektuje dceřino rozhodnutí.

"Myslím si, že Jasmine Minnie kupováním drahých šatů a malých roztomilých mašliček rozmazluje. Není to ale přesně to, co maminky dělají?" Říká k zálibě své dcery Bridgette a jedním dechem dodává, že co se týče financí, nakupuje Jas luxusní kousky do šatníku i kosmetiky za své vlastní peníze

Na takových soutěžích se používají paruky, příčesky, profesionální make-up i oblečení luxusních světových značek. Příprava je opravdu náročná a i maminka Minnie přiznává, že malá z toho není vždy úplně nadšená. "Když je někdy trochu unavená a začíná vypadat podrážděně, snažím se ji rozveselit trochou zmrzliny nebo podržením medvídka. Zůstane pak sedět a nechá mě práci dokončit," vysvětluje.

Co si myslíte o takovém upravovaní dvouleté holčičky, která ani neví, proč se to vlastně kolem ní děje? Je asi jen otázkou času, kdy tahle móda dětských soutěží krásy přijde k nám Budeme potkávat před školkami holčičky s větší vrstvou make-upu, než mají jejich matky?

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy