Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Davy Slováků vyšly do ulic: Po vraždě novináře chtějí novou vládu a slušné Slovensko

Zdroj: Zdeněk Strnad
+ Dalších 40 fotografií
V pět hodin odpoledne začali lidé po celém Slovensku protestovat proti současné vládě. Celá akce nese název Postavme se za slušné Slovensko a účastní se jí nespočet lidí, kterým není lhostejná vražda mladého investigativního novináře Jána Kuciaka († 27) a jeho přítelkyně Martiny Kušnírové († 27). Slováci požadují dopadení vraha, svrhnutí dosavadní vlády a nové, slušné Slovensko, za které by se nemuseli stydět.

Vražda investigativního novináře Jána Kuciaka († 27) a jeho přítelkyně Martiny Kušnírové († 27) zvedla ze židlí tisíce Slováků, kteří si tohle nechtějí nechat líbit. Protesty proti současné vládě probíhají po celém Slovensku a hlavně na bratislavském náměstí SNP, kde se to hemží obrovským davem protestujících.

Celá akce nese název Postavme se za slušné Slovensko a lidé skandují hesla jako "Dost bylo Fica", "Kaliňák = mafie", nebo "Pozor, padne vláda". Protesty začaly na území celého Slovenska v pět hodin odpoledne.

Podle portálu cas.sk jsou lidé rozhořčeni hlavně kvůli tomu, že ministr Kaliňák doposud nerezignoval, ač veškeré stopy italské mafie vedou k politickým špičkám. Rozhořčený dav požaduje, aby padla současná vláda a vznikla taková, která nebude mít spojitost s organizovaným zločinem.

Jenom minulý týden se zúčastnilo pietního pochodu za Jána Kuciaka v Bratislavě přes 20 tisíc lidí. A nyní to nebude jiné. "Je tu velké množství lidí, kteří chtějí změnu a jsou odhodláni se za ni postavit. Nepleťte si naši slušnost s nedostatkem odhodlání a vytrvalosti," uvedla v rozhovoru pro iDNES.cz spoluorganizátorka protestů Katarína Nagy Pazmány.

Související články

Další články