Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Darovaly jsme s dcerkou vlasy Dlouhovlásce: Co s nimi udělali, nevíme, jen nás uráželi

+ Dalších 6 fotografií
SVĚDECTVÍ
Reportéři eXtra.cz přinesli jako první kauzu nemocné Zuzanky Tůmové, která dostala od salonu Dlouhovláska paruku. Ta měla být podle tvrzení majitelky Petry Valentové z pravých lidských vlasů. Odborná expertiza na VŠCHT však prokázala, že se nejedná o pravé vlasy, ale o akrylonitril. Mezitím jsme vypátrali další nespokojenou maminku, která tentokrát darovala vlasy své dcery na výrobu paruk pro nemocné děti. Kam zmizely darované vlasy? Jak probíhala komunikace maminky s Petrou Valentovou?

V reportáži jsme vás informovali o tom, jak dopadl rozbor paruky, kterou dostala nemocná Zuzanka od salonu Dlouhovláska Expertiza ukázala, že místo pravých vlasů dostala dívenka nemocná alopecií umělotinu.

„Závěr z tohoto měření je celkem jednoznačný. Je tam snaha o to, aby ten vlas byl co nejpodobnější skutečným vlasům. Čili je to směs syntetického polyamidu s nějakým hedvábím. Jsou to v podstatě materiály, které se běžně používají třeba na tkaní svetru,“ okomentovala závěr celé analýzy Ing. Miroslava Novotná, CSc.

Po odborné analýze reportéři eXtra.cz několikrát kontaktovali majitele Dlouhovlásky Petru Valentovou a Petra Štála. Ani jeden z výše jmenovaných redakci eXtra.cz nevzal telefon a po dalších pokusech o kontaktování si mobilní telefony rovnou vypnuli. Nakonec vydali prohlášení, které vám brzy přineseme

Další maminka s problémy: Kam zmizely vlásky, které jsme darovali?

Reportéři eXtra.cz vypátrali další maminku, která tentokrát darovala vlasy své dcery na výrobu paruky pro nemocné děti. Maminka, která promluvila pro eXtra.cz, nikdy neobdržela žádnou smlouvu ani papír, kdo dostal paruku z darovaných vlasů její dcery.

"Žádnou smlouvu jsem od Dlouhovlásky nedostala, a proto jsem se začala po tom pídit. Když jim malá dávala vlasy, tak vše probíhalo ve Stodůlkách, kde bydlí i má příbuzná, která tam moji dceru vzala. Poté jsem dostala i video, na kterém moji dceru stříhali. Do té doby se mi zdálo vše v pořádku a byli jsme rádi, že jsme pomohli," vypráví svůj příběh maminka.

Chci znát vysvětlení

"Po nějakém čase mi to ale nedalo, protože jsem četla na salon Dlouhovláska nějaké ne moc dobré recenze s tím, že se ozývali lidé, kteří tvrdili, že vlasy od dárců jdou úplně jinam, než kam by měly," říká žena s tím, že Dlouhovlásce položila dotaz, kdo dostal paruku z vlasů, které darovala její dcera.

"Prakticky okamžitě, co jsem vznesla dotaz, jsem byla zablokována. Tak jsem vzala fotky, které při stříhání dcery má příbuzná pořídila, a dala jsem si příspěvek na svůj profil. Následovala doslova lavina komentujících," vypráví.

Komunikace s majitelkou Dlouhovlásky: Blokace a očerňování

"Po zveřejnění mého příspěvku mě kontaktovala majitelka salonu paní Valentová. Řekla jsem jí, že se mi takový přístup nelíbí, ale následně jsem příspěvek smazala, protože ten tlak byl neudržitelný. Na stránce Dlouhovlásky jsem začala být očerňována, takže jsem se začala bránit s tím, že tudy cesta nevede," svěřila se eXtra.cz maminka.

"Chvíli byl klid, ale zanedlouho, když jsme byli s manželem na dovolené, se objevily dvě škaredé recenze na jeho firmu. Když jsem podrobně prozkoumala falešné profily, které recenze psaly, tak vše nasvědčovalo tomu, že je útok mířen ze salonu Dlouhovláska," dodává maminka, která se nikdy nedozvěděla, kam putovaly darované vlásky její dcery.

PRVNÍ ČÁST REPORTÁŽE JSME PŘINESLI ZDE

ROZHOVOR S PODVEDENOU MAMINKOU JSME PŘINESLI ZDE

VÝSLEDKY ODBORNÉ EXPERTIZY PARUKY PRO ZUZANKU TRPÍCÍ ALOPECIÍ JSME PŘINESLI ZDE

SLEDUJTE EXTRA.CZ, PŘINESEME ODPOVĚDI.

Máte zkušenosti s darováním vlasů či podobnou charitou a zažili jste při něm nestandardní situace? Kontaktujte nás na redakce@extra.cz.

SLEDUJTE EXTRA.CZ, PŘINESEME ODPOVĚDI.

Máte zkušenosti s darováním vlasů či podobnou charitou a zažili jste při něm nestandardní situace? Kontaktujte nás na redakce@extra.cz.

Související články

Další články