Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Steroidová mafie v Česku StarDance 2018 Horoskop Zábava

Nejnovější kauzy

Dámy, pozor! Rtěnky a lesky na rty mohou způsobit rakovinu!

Dekorativní kosmetika může být nebezpečná.

Každá z nás touží po hollywoodsky rudých ústech a smyslně mokrých rtech, které lákají k polibku, ovšem někdy za to zaplatíme tu nejvyšší cenu. Nové lékařské studie odhalily znepokojující skutečnost, že běžně dostupná dekorativní kosmetika v sobě obsahuje tělu nebezpečné látky.

Jedná se zejména o chrom, který může být karcinogenní a způsobovat rakovinu žaludku a plic. Ve rtěnkách a lescích je také znepokojující zvýšené množství manganu a hliníku, z nichž zejména mangan může způsobovat Alzheimera. Bylo testováno 32 výrobků zakoupených v běžných sítích a většina z nich obsahovala právě nebezpečné látky.

Průměrné užívání, tedy dvě až tři aplikace denně, už zvyšuje riziko příjmu karcinogenního chromu. Kosmetické výrobky jsou pravidelně testovány přímo u výrobce, ale ne vždy se ve všech zemích použije stejného postupu a složek.

Raději tak buďto nakupujte kosmetiku u které je jasné, že prošla zdravotním testem, nebo přejděte na nahé líčení. Tam vám bude stačit jen řasenka a make-up.

Mohlo by vás zajímat

Další články