Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Dámy, je to tady! Schválili viagru pro ženy. Má to ale jeden zásadní háček!

Zdroj: profimedia.cz
Americký Úřad pro kontrolu léčiv a potravin (FDA) schválil pilulku, která má léčit nízkou sexuální touhu žen, tzv. viagru pro ženy. Než ji ovšem ženy polknou, musí být varovány před jedním zásadním rizikem.

FDA už dvakrát povolení distribuovat lék smetl ze stolu, v červnu se však rozhodl jej schválit za podmínek, že ženy budou znát veškerá rizika spojená s jeho užíváním. Ženská viagra se bude prodávat v USA pod názvem Addyi a vyrábí ji společnost Sprout Pharmaceuticals. V Evropě zatím schválena není.

Jak píše CNN, podle společnosti, která bude viagru vyrábět, se sexuální touha žen během testování zvýšila o 37 procent

A o jakých rizicích se hovoří? Lék může způsobovat nízký tlak, závratě, mdloby, nevolnost a ospalost. Podle mnohých odborníků je tento výčet natolik dostačující k tomu, že by se měly ženy zamyslet, zda jim užívání ženské viagry za tato rizika stojí. Podle kritiků má lék slabý účinek na to, kolik rizik je v něm skryto.

Kromě toho Addyi není zázračnou pilulkou, kterou si vezmete hodinu před tím, než budete mít sex. „Musíte ho brát týdny a měsíce, aby bylo vidět vůbec nějakou výhodu," říká psycholožka a sexuální terapeutka Leonore Tiefer, která opakovaně vyzývá FDA, aby lék odmítl.

Související články

Další články