Tradiční zvyk řezání třešňových větviček 4. prosince dodržovaly už naše prababičky. A proč je pro ženy tenhle zvyk tak důležitý? No, dá se říct jak pro které ženy a dívky. Ty, které zrovna neprahnou po brzkých vdavkách, by se měly tohoto zvyku spíše vyvarovat.

Třešňová větvička se uřeže, dá se do vázy, a pokud barborka na Štědrý den rozkvete, může se dívka těšit, že se do roka a do dne vdá.

Některé dívky si dokonce pojmenují jednotlivé větvičky chlapskými jmény a ženichem se mohl stát ten, jehož větvička vykvetla jako první. Dále se také traduje, že třešňová větvička se řeže i proto, aby do domácnosti donesla trochu veselejší atmosféru.

Přece jenom zima umí být krásná, ale také chmurná a chladivá. Někteří také věří v to, že větvička přinese rodině slibný následující rok. Tradice okolo barborky sahá až do pohanských časů.

Když náhodou nemáme větvičku třešně, tak se dá použít višeň, jabloň, slivoň nebo zlatice. Pokud dáte ale přednost zlatici, tak si dávejte pozor. Ta nemá s přivoláním ženicha nic společného, ale má věštit bohatství.

Zbylý postup je stejný. Zlatici nařežete do vázy, a když vykvete, tak budete mít příští rok opravdu bohatý. Tak pro co se letos rozhodnete?