Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Další rána pro cirkusy: Berouskovi utekly zebry, jedna z nich to nepřežila!

Další rána pro cirkusy: Berouskovi utekly zebry, jedna z nich to nepřežila!
Zdroj: Facebook
+ Dalších 15 fotografií
týrání zvířat?
Včera v poledních hodinách uprchly během tréninkové drezury z cirkusu v Drážďanech čtyři zebry. Ty pak policisté naháněli v ulicích. Útěk měl pro jednu ze zeber nešťastný konec, ta totiž za blíže neurčených okolností zemřela. Zebry patří Národnímu cirkusu Berousek, jednomu z nejdiskutovanějších cirkusů Česka.

Hlášení o zebrách pobíhajících okolo saského parlamentu obdržela policie po desáté hodině ranní. Zebry nahánělo sedm hlídkových vozů, koňská jízdní hlídka a pracovníci cirkusu. Jednu ze zeber se podařilo odchytit hned v začátku. Vystresovaná zvířata se pak podařilo policistům chytnout u břehu Labe. Zebry jsou majetkem Národního cirkusu Berousek, který v Drážďanech hostuje ve vánočním cirkusu Mario Müller Milano.

Zebry se rozutekly různými směry a jejich odchyt nebyl vůbec jednoduchý. Jedna ze zeber zemřela, ochránci zvířat tvrdí, že za jejím úhynem stojí přemíra stresu, která způsobila srdeční selhání. Z akce si odnesl zranění i jeden z policistů, kterého zebra nakopla.

Berousek v Drážďanech nevystupuje jen se zebrami, ale i s dromedáry, velbloudy a skotem. Odpůrci cirkusů se na sociálních sítích začali bouřit jen pár chvil poté, co byl případ zveřejněn. "Naprostá neúcta k živým tvorům! Vážně nevím, kdy dojde těm pánům nahoře, že tohle hazardování se životy zvířat a jejich psychikou opravdu není na místě. Je mi z toho už vážně zle," píše jedna z rozzuřených komentujících.

Jméno Berousek je v poslední době jedním z nejomílanějších jak v televizi, tak na internetu. Především odpůrci cirkusů jej zmiňují velmi často, a to s ne zrovna lichotivými přívlastky. Incident se zebrami byl pomyslným přilitím oleje do ohně. Lidé se vztekají, Berousek podle nich nemá právo tvrdit, že se u něj zvířata mají jako v bavlnce, když pak mají potřebu utíkat.

Související články

Další články