Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Další případ muže, kterého kousla falešná černá vdova. Kvůli jedovatému pavoukovi skoro přišel o nohu!

John Catlin málem přišel o nohu potom, co ho kousl jedovatý pavouk.
Zdroj: Profimedia.cz

Johna Catlina (66) loni při táboráku kousnul do paty pavouk. Bohužel se jednalo o falešnou černou vdovu – snovačku jedovatou, která se v posledních týdnech přemnožila ve Velké Británii.

Kousnutí jednoho z nejedovatějších pavouků v Anglii způsobilo, že jeho životně důležité orgány téměř zkolabovaly. Když ho v loňském roce během táboráku kousl pavouk, udělalo se mu nevolno. S velkým třesem a vysokou teplotou se mu podařilo dojet k lékaři, který okamžitě zavolal záchranku a nechal muže odvézt do nemocnice.

Zpočátku si lékaři mysleli, že se jedná o otravu z jídla, ale jeho stav se stále horšil a jeho levá noha téměř zčernala. Začaly se na ní tvořit obrovské mokvavé boláky a v jednu chvíli to vypadalo, že o ni John přijde. Infekce z kousnutí se z nohy šířila do celého těla, ale díky péči lékařů se nohu podařilo zachránit. Catlin se po roce rekonvalescence cítí dobře, ale stále ho noha při chůzi bolí.

Související články

Další články