Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Další oběť teroristy z jihu Francie: Policista (†45), který se vyměnil za rukojmí, podlehl zraněním!

Zdroj: Twitter
Páteční řádění teroristy Islámského státu ve městě Trebes na jihozápadě Francie má čtvrtou oběť. Vážným zraněním podlehl policista Arnaud Beltrame (†45), který se nechal vyměnit za rukojmí, jež islamista držel v místním supermarketu. Útočník byl sice nakonec zastřelen, ještě předtím však stačil policistu zranit.

Krátce před polednem proběhl v pátek ve Francii další teroristický útok. Do supermarketu vtrhl ozbrojený útočník, který se hlásill k Islámskému státu, a tři hodiny držel rukojmí - psali jsme ZDE. Zavraždil tři civilisty. A jeho řádění si naneštěstí vyžádalo čtvrtou oběť.

Vážným zraněním, která utrpěl při zásahu, podlehl v nemocnici policista Arnaud Beltrame (†45). Ten se nechal vyměnit za rukojmí a zřejmě tak několika lidem zachránil život.

"Podplukovník Arnaud Beltrame nás opustil. Zemřel za svou vlast. Francie nikdy nezapomene na jeho hrdinství," napsal francouzský ministr vnitra Gérard Collomb na Twitter.

Prezident Emanuel Macron (40) považuje policistu za hrdinu, jenž nasadil svůj život, aby pomohl ochránit životy zajatých civilistů.

Útočník, jímž byl Radouane Lakdim (25), byl delší dobu pod dohledem úřadů. Jenže ne jako nebezpečný islamista, ale kvůli drobým zločinům. Působil například i jako drogový dealer. Po pátečním teroru, který na jihu Francie rozpoutal, protože požadoval propuštění teroristy Salaha Absdeslama z vězení, byl zastřelen - více si přečtěte TADY.

Související články

Další články