Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Monika Absolonová

Nejnovější kauzy

Další lajdáctví psychiatrické léčebny v Česku. Utekl nebezpečný pacient! Nejsou schopny si je uhlídat?

Zdroj: Policie ČR, archiv

Další průšvih psychiatrické léčebny. Tentokrát té v Kroměříži, která je celorepublikově známá i pro svoje pověstné oddělení, kde se specializují na léčbu závislostí na alkoholu. Prošla jím nejedna celebrita, nejznámější byla asi tragicky zesnulá zpěvačka Iveta Bartošová.

Každý má ještě v živé paměti případ šílené schizofreničky Barbory Orlové, která přesto, že před dvěma lety pobodala v havířovské základní škole družinářku a takřka dvě hodiny držela jako rukojmí sedmiletou dívenku, byla propuštěna z opavské psychiatrické léčebny do ambulantní léčby. Toto osudné rozhodnutí zapříčinilo tragédii, kterou Orlová způsobila ve Žďáru nad Sázavou. Do místní školy přišla krást, když byla nachytána při činu, zranila dvě studentky. Těm přispěchal na pomoc statečný Petr Vejvoda (16) Petr rukou Barbory Orlové zemřel a byl zraněn také policista, který s pomatenou ženou vyjednával.

Na konci října byla média informována o dalším schizofrenikovi, který uprchl z léčebny v Horních Beřkovicích. Informace se do médií dostala dva týdny potom, co byl Jaroslav Plaček (22) z Českolipska na svobodě. Mimo jiné jsme měli informovat o tom, že mu po zhruba sedmi dnech přestaly účinkovat léky a je velmi pravděpodobně nebezpečný jak sobě, tak svému okolí.

Dnes se k nám dostává zpráva, že z kroměřížské léčebny uprchl nebezpečný Slovák Metod Gašper (20), který v minulosti páchal závažnou trestnou činnost a v léčebně byl z nařízení soudu!

"Pokud někdo hledaného spatří, ať ihned zavolá na linku 158. Doporučujeme všem, aby se muže na útěku nesnažili zadržet. Může být nebezpečný," uvedla ke Gašperovi policejní mluvčí.

Uprchlý muž je podle policie asi 175 centimetrů vysoký, štíhlé postavy. Má oválný obličej s jizvami po akné, hranatou bradu, modré oči a je ostříhán dohola. Oblečen byl v době útěku do lesklé černé bundy a modrých riflí a na nohou měl černé lakované boty. Hovoří slovensky.

Takže nám tady běhá další nebezpečný blázen, který si jen tak odešel. Kolikrát to tady ještě bude? A stane se další tragédie?

Související články

Další články