Weinstein byl po odhalení sexuálního skandálu vyhozen ze své vlastní firmy The Weinstein Company. Ve světle nových okolností se k této aféře přidala i herečka Gwyneth Paltrow a dokonce i sexy Angelina Jolie.

Jeho žena Georgina Chapman ho opustila a skandál komentovala slovy: „Mám zlomené srdce za všechny ženy, které musely trpět.“ Spoluzakladatel produkční a distribuční firmy Miramax Harvey Weinstein odcestoval do Evropy na sexuální léčbu.

Gwyneth (45) řekla, že ji Weinstein najal na ztvárnění role ve filmu Emma. V tu dobu jí bylo 22 let. Setkali se v hotelu v Beverly Hills, kde na ni Weinstein položil ruku a lákal ji do ložnice na masáž. Paltrow odmítla a svěřila se s tím svému tehdejšímu příteli Bradu Pittovi. Ten se své přítelkyně zastal. Paltrow pak zavolal naštvaný Weinstein a křičel na ni do telefonu, že to mělo zůstat jejich tajemstvím.

Angelina Jolie (42) potvrdila pro deník The Sun své špatné zkušenosti s váženým producentem. Dělal jí neslušné návrhy v roce 1998. Od té doby s ním Jolie už nespolupracovala. Na rozdíl od Paltrow, která za svou roli ve Weinsteinově filmu Zamilovaný Shakespeare dostala v roce 1999 Oscara.

Weinstein je nařčen z několika dalších afér a celý Hollywood je na nohou. Jeho obtěžování začalo před třiceti lety a zatím se neví, kolik hereček je do této kauzy zapleteno. Odhalování pokračuje a my tento případ budeme nadále sledovat.