Redakci eXtra.cz se podařilo zkontaktovat zakladatele facebookové stránky Pražský roztahovačky, která se před pár dny na sociální síti objevila a na které se uveřejňovaly fotografie holek, které údajně lezly všem do postele a prý i braly drogy.

Této možnosti začali využívat i ti, kteří se chtěli některým holkám jen pomstít. Stránka odporovala pravidlům Facebooku a po pár hodinách byla zablokována. Během toho už ale začaly vznikat její kopie a další stránky s „roztahovačkami“ z jiných měst. O skandálu se dokonce psalo i v zahraničním bulváru.

Muž, který stánky založil, tvrdí, že se v poslední době z holek z Prahy stávají akorát laciné zlatokopky, kterým jde jen o peníze. „Jistě, pokud tohle někdo čte, určitě si řekne tu klasickou větu "Kdyby ses radši staral o sebe“. Jasně, kdyby se každý staral o sebe, tak to tu můžeme do deseti let zabalit, celkově to tu jde hrozně do prdele. Teď to bude znít jak ohrané klišé, ale já nechci, aby v tomhle vyrůstalo moje dítě. Nechci, aby od 14 hulilo, v 16 polknulo extázi a v 18 neznalo nic jiného než party. A v neposlední řadě bych rád poděkoval úplně všem, co stránku sdíleli nebo podporovali, protože se nám povedlo to, proč byla ta stránka založena," říká zakladatel Pražských roztahovaček.

Na policii už přišlo kolem třiceti trestních oznámení, dvě dívky, které se objevily na stránce Karlovarské roztahovačky, se dokonce odvážily vystoupit anonymně ve zprávách televize Prima. „Je mi líto, že se stránka rozšířila k lidem, co to vedou jak naprostí idioti, dělají to čistě pro zábavu nebo výdělek, sdílí holku za holkou a je jim jedno, jestli to kurva je, nebo není. Takže jestli je nějaká holka omylem obviněná, tak se tímto omlouvám, i když za to nemůžu,“ dodává mladík, který ještě před pár dny netušil, co všechno jednou facebookovou stránkou způsobí.