Kdo viděl kultovní horor V zajetí démonů, který je označován za nejhrůzostrašnější horor všech dob, určitě si vybavuje úvodní scénu s usmívající se panenkou Annabelle.

Příběh je o to děsivější, že režisér James Wan vycházel údajně z reálných událostí, kde děsivá Annabelle sehrála ústřední roli.

V sedmdesátých letech si jistá studentka zdravotnické školy přivezla s sebou na internát hadrovou panenku, kterou dostala jako dárek od maminky.

Dívka a její spolubydlící však začaly být brzy svědkyněmi podivných náhod a okolností, které panenku obestíraly.

Několikrát se stalo, že při odchodu nechaly panenku třeba na parapetu, a když se vrátily, seděla na gauči.

Nejprve se podivným příhodám smály, ale později jim začal úsměv na tvářích tuhnout.

U panenky se začaly objevovat pergamenové cáry se vzkazy, které měly nevysvětlitel­ný původ.

Vše vyvrcholilo tehdy, kdy se jedna z dívek vrátila na pokoj a našla Annabelle s krvavýma ručičkama. Vypadalo to, jakoby panenka opravdu krvácela.

Bezradné dívky si přivolaly na pomoc médium, od kterého se dozvěděly, že se do panenky převtělila duše zavražděného děvčátka jménem Annabelle, jehož mrtvé tělo bylo nalezeno přímo v místě, kde dívky bydlely.

Dívky se s tímhle vysvětlením upokojily a dál nechaly panenku ve svém pokoji, ale hrůzné historky se stupňovaly.

Episkopální kněz nakonec zjistil, že hračka měla jen odpoutat pozornost od faktu, že se zlá energie nebo démon snažil proniknout do těla dívky, která panenku vlastnila.

Na panence byl následně proveden rituál exorcismu neboli vymítání ďábla a byla uložena do skleněné vitríny jako „nebezpečný suvenýr“, který spravují manželé Warrenovi.