Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Cyklisté budou moct jezdit v podnapilém stavu! Víte, jak tohle pravděpodobně dopadne?

Nehody na silnicích budou se zvyšujícím se alkoholem v krvi narůstat.
Zdroj: profimedia.cz
Pokud zákon projde Sněmovnou, tak patrně už zanedlouho budeme svědky toho, jak se na silnicích potácí ožralí cyklisté. Podle nového zákona, který putuje ke schválení do Sněmovny, budou moct mít v krvi 0,8 promile. Cyklisté jsou nadšení, ale ostatní lidé zuří.

Server idnes.cz informoval o tom, že Senát schválil návrh Zdeňka Škromacha o možnosti pití alkoholu při jízdě na kole. Zdeněk Škromach získal podporu svých 34 kolegů a zákon míří do Sněmovny.

V praxi to znamená, že cyklista může mít v krvi 0,8 promile alkoholu. Tohle množství odpovídá třem pivům nebo třem skleničkám vína.

Dokážete si ale představit, jak to bude na našich silnicích a cyklistických stezkách vypadat? Pokud si cyklista při své jízdě udělá pauzu, na sluníčku si dá tři velká piva, sedne zpátky na kolo a pojede dál? Jak tohle může asi dopadnout?

Už takhle většina řidičů a chodců nadává na cyklisty, že nevědí, jak správně jezdit, a dělají kolem sebe jenom chaos. A to si uvědomte, že jsou střízliví. Umíte si představit, jak to bude vypadat, když bude řídit kolo člověk, který bude mít téměř jedno promile alkoholu v krvi? To nedopadne dobře.

Absolutně proti je ministerstvo dopravy, ale o konečném výsledku rozhodne Sněmovna. Naopak tento zákon podpořil senátor a ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier nebo bývalá ministryně zdravotnictví Milada Emmerová.

Pokuta za větší obsah alkoholu v krvi, než je povoleno, zůstane, ale razantně klesne. Nyní můžete dostat za jízdu v opilosti 2500 až 20 tisíc korun, to ale klesne na směšných 500 korun.

Související články

Další články