Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Čtyřletý Max z Prahy je vážně nemocný: Víme, jak mu můžete pomoci i vy!

Čtyřletý Max z Prahy je vážně nemocný: Víme, jak mu můžete pomoci i vy!
Zdroj: archiv

Stalo se už tradicí, že se v předvánočním čase setkáváme v Harley´s baru v Praze, kde konzumujeme alkohol, a peníze, které propijeme, poté putují tam, kde je to potřeba. Stalo se již tradicí, že za barem stojí a nalévají drinky zpěvačka Martina Pártlová, herečka Veronika Arichteva a Nikol Štíbrová

Tentokrát půjde "výpitek" na čtyřletého Maxe z pražských Holešovic. Jeho a sestru Elu (6) vychovává maminka sama. Max má kompletní oboustranný rozštěp rtu, čelisti a patra, deformace na všech končetinách, za sebou má osm (!) plastických operací a další budou následovat. Má vrozenou vadu srdce středního významu, čeká jej srdeční operace za použití mimotělního oběhu.

Max zatím nemluví, má vývojovou dysfázii, od narození do tří let byl krmen sondou, nyní jí a pije sám. Aby toho nebylo málo, tak mu byl nově diagnostikován DiGeorgův syndrom.

Mentálně je v pořádku, má rád kočky, vláčky, snaží se ve všem dohnat svou sestru a je neskutečně optimistický.

Maxík by potřeboval přispět na logopedický pobyt ve stacionáři nebo na biostimulační lampu. No nebo na dovolenou, kde by nemusel pár dní potkat ani jednoho doktora.

Přijďte 5. 12. do Harley´s. Akce se koná od devíti až do brzkých ranních hodin a kromě členů redakce eXtra zde můžete potkat i nemálo známých osobností. A hlavně: pomůžete Maxovi.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy