Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Copak to tady smrdí? Američanka žije doma s 50 skunky: Krmí je, spí s nimi v posteli a vozí je v kočárku

Deborah je skunčí matka.
Zdroj: Profimedia.cz

Většinou si člověk domů pořizuje takové domácí mazlíčky, se kterými není moc starostí a kteří neznečistí byt. Deborah Cipriani (55) je ale jednou velkou výjimkou. Pětapadesátiletá Američanka totiž doma chová jedny z nejsmradlavějších savců – skunky. A to rovnou 50!

Rodačka z Ohia provozuje záchranné centrum pro domestikované skunky. "Spousta lidí si myslí, že jsem divná, když mám skunky jako domácí mazlíčky. Skunkové jsou roztomilá a oddaná zvířátka. Každý skunk v mém domě je jiná osobnost. Někteří jsou hodní, jiní jsou zlobiví. Jedni chtějí spát na posteli, jiní ne. A bez ohledu na to, jací jsou, se k nim chováme jako rodina,"uvádí Deborah.

Deb, která žije s partnerem Kevinem (51), si prvního skunka koupila před třinácti lety, aby jí pomohl překonat smutek ze ztráty matky. Od té doby se s těmito zvířaty natolik spojila, že jim zasvětila svůj život. Každé ráno kvůli nim vstává ve 4:30, aby je nakrmila.

„Musím vstávat brzy, abych každému dala jídlo a abych každého po jednom omyla. To mi samotné trvá asi tři hodiny. Poté odcházím do práce, a když se vrátím domů, rutina začíná znovu,“ pokračuje Debie.

Od roku 2000 se její dům (nazývaný Skunčí ráj) stal známým po celé Americe. Deborah dokonce založila vlastní akci nazvanou Skunk Fest, která sdružuje všechny milovníky těchto zvířat, kteří soutěží o to, čí skunk je nejlépe oblečený.

„Mám pocit, že jsem vyvolená pro práci na pomoc skunkům a budu v tom pokračovat až do smrti,“ dodává zapálená skunčí matka Debie.

Související články

Další články