Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Co se děje ve vašem těle, když si dáte jointa k snídani? Euforii rozhodně nečekejte!

Dáte si rádi jointa k snídani?
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
Spousta lidí si dopřeje každý den marihuanu, aby se jim lépe fungovalo. Někdo si ji ale zahulí jen příležitostně, aby si třeba lépe užil nějaký večírek a bavil se. Ale víte, co s vámi udělá jeden joint hned po ránu?

Kdybyste si zahulili marihuanu v jinou denní dobu než ráno, okamžitě vám vyvolá pocit euforie. Tráva totiž stimuluje mozkové buňky a začne se uvolňovat hormon slasti dopamin. Stejně jako u užívání heroinu, alkoholu nebo kokainu. Po ránu ale euforii nečekejte, joint vás spíše utlumí a zpomalí start do nového dne.

Srdce vám začne tlouct jako o život, klidně i o 100 % rychleji než normálně. V tomto stavu můžete být třeba i tři hodiny. Takže pokud se chystáte zrovna do práce, asi se nebudete moct soustředit. A hlavně budete strašně líní. Vaše tělo se nebude chtít hýbat a nebudete chtít nic dělat, natož pracovat. Nejraději byste se váleli u televize nebo byste si užívali sexu s vaším partnerem.

Po vykouření jointa po ránu na vás také může přijít úzkost a panika. Tělo totiž ještě spí, a tak je to na něj velký nápor. Tráva prostě ráno působí jinak než obvykle. Pokud si zahulíte marihuanu odrůdy indica, můžete rovnou zůstat celý den doma. Je to totiž typ marihuany, kterou byste si měli zahulit spíš před spaním. Bude se vám totiž chtít spát a nebudete schopni nic vnímat.

Když si ráno zahulíte marihuanu s většinou sativy, naopak vás může povzbudit. Nečekejte ale, že budete normálně fungovat v práci. Činnost pro vás bude náročnější a budete mít myšlenky někde úplně jinde. Chemická látka THC v mozku totiž ochromuje centrum koordinace, pohybu a paměti. Jste tedy nepozorní a dělá vám problém přemýšlet a soustředit se.

Pokud se přesto vydáte do práce, můžou vás tak za dvě hodiny postihnout deprese a únava. Takže byste měli asi doplnit dávku a zahulit si znovu. To si ale pak koledujete o pěknou závislost.

Proto byste si po jointu k snídani měli vybrat spíše jinou aktivitu. Ať už sledování televize nebo sex, hlavně aby to bylo něco pasivního, nad čím nemusíte moc přemýšlet a uklidní vás to.

Marihuana také ovlivňuje receptory, které jsou odpovědné za pocit hladu. U kouření trávy po ránu je to ale trochu jinak. Když si dáte jointa k snídani, tak většina lidí nemá na jídlo ani pomyšlení. Rozhodně nebudete mít takový hlad, jako byste si zahulili kdykoliv jindy. Normálně byste totiž nejraději vyjedli celou ledničku.

Samozřejmě marihuana po ránu na každého může působit úplně jinak. Někdo se třeba po jointu po ránu cítí tak, jako by si pochutnal na bohaté snídani. A jak to máte s trávou po ránu vy? Fungujete?

Související články

Další články