Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Co nejvíce zdražilo v roce 2017? Okurky, rohlíky i čokoláda!

Potraviny výrazně podražily.
Zdroj: profimedia.cz/eXtra.cz
Gurmáni, mějte se na pozoru! V posledních letech se totiž zdražují některé potraviny. Jde hlavně o zeleninu jako okurky, květák, rajčata a česnek. Výrazně podražily i kondomy, alkohol a cigarety. Naopak zlevnily pomeranče, celer, mrkev, hlávkové bílé zelí a konzumní brambory.

V roce 2017 bude opět zdražovat zelenina. Zatímco minulý rok jsme si koupili dvě okurky, za stejnou cenu si pořídíme dnes jen jednu okurku. Takže ten, kdo miluje šopský salát, si pořádně připlatí. Zdražil ale i květák, česnek a rajčata, která se zdražují v průměru o 10 korun. Okurka zdražila ze zeleniny nejvíce a stojí nyní zhruba 28 korun.

Milovníci sýrů také pláčou, protože třeba takový eidam se rok od roku zdražuje až o 32 korun za kilogram a za cukr Krystal, který máme téměř každý doma, si připlatíme až o 4 koruny více. Rok od roku se zdražuje i bílé pečivo. U obyčejných rohlíků sice cena roste po desetnících, v tomto roce už to ale můžeme pocítit. Někde si rohlík koupíme ještě za 1,50 korun. Jinde už zaplatíme 1,90 korun.

Zdražují se i vejce. Ročně jejich cena stoupá o 3 koruny, takže jsme po Novém roce narazili na dražší vajíčka než minulý rok. V roce 2016 totiž stály kolem 34 korun a ceny ještě porostou. Zdražila se i oblíbená coca-cola. Zatímco ještě minulý rok stála 15 korun, nyní si litr pořídíme už za 16 korun.

Knedlík šel cenově nahoru až o 2 koruny a jeho cena bude ještě stoupat. Bohužel zdražilo i pivo. Výčepní lahev už stojí skoro 12 korun, přitom ještě před rokem bylo levnější. Pomerančovou šťávu už se spíše vyplatí udělat si z pomerančů. Pomeranče totiž zlevnily, ale pomerančová šťáva zdražila o 2,25 koruny.

Milovníci čokolády se také plácnou přes kapsu. 100 gramů této sladké pochoutky stálo ještě před rokem 25,57 korun. Nyní si ji pořídíme za 27,31 korun. Naopak zlevnily pomeranče, konzumní brambory, mrkev, hlávkové bílé zelí a celer. Zelí je levnější dokonce až o téměř 6 korun. Pomeranče zase o 4,22 korun. Zdražily ale i cigarety, kondomy, krémy nebo baterie.

Související články

Další články