Od jedné nevyjasněné sebevraždy ke druhé.

Pátého dubna to bylo přesně 20 let, kdy si frontman legendární skupiny Nirvana Kurt Cobain prohnal hlavou kulku a skoncoval tak svůj život. Policie letos v březnu objevila ve složce k případu jeho úmrtí nevyvolané kinofilmy a s nimi i papírek, který měl muzikant v peněžence. Na něm píše dost nehezky o své tehdejší manželce Courtney Love.

„Berete si, Kurte Cobaine, zde přítomnou Courtney Michelle Love jako svou zákonitě rozcupovanou manželku, i když je to děvka s uhry, co vysává všechny vaše peníze kvůli fetu a ku*vení se?“ píše se na lístečku a podle grafologů se jedná na sto procent o Kurtovo písmo. Jedná se o ironii? Nebo byla drogově závislá ikona natolik zoufalá ze svého divokého manželství, že se kvůli němu rozhodla pro sebevraždu? To se asi nikdy nedozvíme, protože policie kromě pár bezvýznamných nevyvolaných snímků a tohoto papírku nemá vůbec nic.

Kriminálka tedy případ uzavřela jako sebevraždu, a to i přes to, že s touhle verzí Kurtovi fanoušci nesouhlasí. Ti také doufali, že se po otevření případu objeví nové důkazy o tom, že Kurta zabil někdo druhý.