Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Co jíst podle znamení zvěrokruhu: Lvi si rádi dopřávají čokoládu

Zdroj: archiv
+ Dalších 8 fotografií
Jídlo je důležitou součástí našich životů. Bez něj by naše tělo nefungovalo tak, jak má. Každé znamení potřebuje jíst něco jiného. Někdo má rád sladké, někdo si libuje v ostřejších pokrmech. Každý máme chutě, na kterých rádi hřešíme. Co však jíst, aby vaše tělo správně fungovalo? Znamení zvěrokruhu vám to napoví.

BERAN (21. 3. – 20. 4.) Beran často vynechává jídla, a často se stravuje ve fastfoodech. Berani by se měli zaměřovat především na kvalitní bílkoviny. Vašemu tělo to náramně prospěje.

BÝK (21. 4. – 21. 5.) Vy jste prostě gurmáni. Milujete jídlo ve všech podobách. Na čem však ujíždíte jsou sladké pokrmy. Takový čokoládový dort vás nenechá nikdy chladnými. Zkuste nahradit tučný zákusek alespoň odlehčeným sorbetem s ovocem. Takový ananas vás krásně osvěží, a navíc má protizánětlivé účinky, které s tělem dělají doslova divy.

BLÍŽENCI (22. 5. – 21. 6.) Vaší superpotravinou je mrkev. Přidávejte ji do všech jídel. Mrkev je bohatá na vitamíny a zlepšuje zrak. Pokud budete chtít zhřešit, můžete si dát například odlehčený mrkvový dort.

RAK (22. 6. – 22. 7. Raci jsou strašně pohodlní a neradi si připravují jídlo doma. Jedí pak ve spěchu a ani nevědí, že se najedli. Zaměřte se proto na potraviny, které nastartují váš metabolismus, jako je řepa a čerstvý zázvor.

LEV (23. 7. – 22. 8.) Vyhněte se tučným a smaženým pokrmům. Zbytečně zatěžují vaše srdce a cévy. Zakápnutím kvalitního oleje či hrstkou ořechů vašemu srdci pomůžete. Když si dáte kvalitní čokoládu, také tím nic nezkazíte. Tu přece k smrti milujete!

PANNA (23. 8. – 22. 9. Jste ukázkový příklad na zdravé potraviny. Váš jídelníček je nabitý kvalitními produkty, které jsou prospěšné pro tělo. Pokud vás i přesto trápí únava, zkuste zaručeně celer. Není sice tak lahodný, ale pomáhá.

VÁHY (23. 9. – 23. 10.) Začněte své ráno pořádnou snídaní. Máte tendenci vynechávat první jídlo a to je špatně. Večer to pak doháníte nezdravými pokrmy plnými sacharidů. Těžko se vám proto spí. Sacharidy raději začleňte do ranního rituálu.

ŠTÍR (24. 10. – 22. 11.) Štíry trápí nějaké to kilo navíc, hlavně v oblasti břicha. Potřebujete tedy zrychlit funkci střev. Co takhle jogurt s vlákninou? Zkoušeli jste?

STŘELEC (23. 11. – 21. 12.) Chybí vám vitamíny získané z ovoce. Snažte se do jídelníčku přiřadit alespoň dva kusy ovoce denně. Pokud máte rádi tekutou formu, můžete si z libovolného ovoce udělat osvěžující džus. Uvidíte, že si ho zamilujete.

KOZOROH (22. 12. – 20. 1.) Chilli papričky jsou pro vás nadevše. Život bez nich si Nneumíte představit a ostrá jídla zbožňujete. Dejte si však pozor, abyste to nepřehnali s množstvím. Občas si raději dejte jen obyčejnou papriku. Ta vašemu tělu také prospěje.

VODNÁŘ (21. 1. – 20. 2. Vodnáři jsou náchylní na nervový systém, který by se měli snažit držet v rovnováze. Věděli jste, že tmavé hroznové víno vás zklidní? Vyzkoušejte a budete se cítit v naprosté pohodě!

RYBY (21. 2. – 20. 3.) Vy jste pořádní alkoholici! Zkuste občas vyměnit sklenici vína za čistou vodu s plátkem citronu. Ulevíte tak svých játrům a zbavíte se nahromaděných toxinů z alkoholu. Jezte také více brusinek. Dají se připravit na mnoho způsobů.

Související články

Další články