Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Čínský pár prodal své tři potomky, aby si mohl koupit iPhony a další cenné zboží

Vyměnili byste své děti za telefony?

Pár ze Šanghaje půjde do vězení kvůli obchodování s dětmi. „Lidské hyeny“ měly prodat svou dcerku a další dva potomky, aby si mohly koupit iPhone a jiné luxusní zboží.

Dvojice, která je v médiích označována jen jako pan Teng a paní Zhang, měla za dceru, kterou se rozhodla prodat ještě předtím, než se narodila, získat až 152 tisíc korun.

Když paní Zhang zjistila, že je opět těhotná, rozhodla se s manželem k tomu, co učinili již v minulosti dvakrát – k prodeji dítěte. Žena musela svému okolí lhát a své těhotenství skrývat. Porodila doma a nikdo kromě jejího manžela to netušil.

Holčičku se rozhodli prodat v květnu. Policisté tehdy dostali tip na inzerát na internetu, kde stálo, že pár výměnou za peníze nabízí svého potomka. Vyšetřovatelé dvojici vypátrali podle IP adresy a zatkli ji.

V průběhu vyšetřování vyšlo najevo, že pár v minulosti prodal už dvě novorozeňata. Holčičku policisté zajistili, po zbylých dvou dětech pátrají.

I když by se mohlo zdát, že pár, který neměl peníze, by za finance získané z prodeje dětí kupoval zejména potraviny, nebylo tomu tak. Z bankovních výpisů vyšlo najevo, že dvojice utratila peníze za iPhony a ostatní elektroniku, za oblečení a za boty.

Obchod s dětmi je v Číně v posledních letech více než rozšířený a policie je na něj bohužel krátká.

Související články

Další články