„Dobrý večer, slečno, co slavíte?“ Tahle věta je typickou startovačkou, dá se na ni relativně dobře navázat konverzace, především proto, že je to otázka a vyžaduje odpověď. Pokud konverzovat nechcete, stačí odpovědět, že slavíte přítelovy narozeniny, a ukázat na vyhazovače, pokud je frajer při smyslech, vycouvá.

„Můžu tě pozvat na drink?“ Věta, která tak trochu napovídá, že by se maník rád zdržel ve vaší společnost, a sice minimálně po dobu trvání jednoho drinku, a patrně se tak stane. Pokud nesouhlasíte, jednoduše zrušte objednávku s tím, že čekáte malého drobečka, a začněte mu vyprávět, jak moc se těšíte na miminko, zmizí jako pára nad hrncem, než dojdete k porodu.

„Ještě nikdy jsem tě tu neviděl.“ Fráze poukazující pouze na fakt, že frajer je slepej jako patrona nebo pravděpodobně každý víkend poměrně v lihu, obzvlášť pokud do toho baru chodíte častěji než on.

„Sluší ti to, hned jsi mě na tom baru zaujala.“ Holá skutečnost, že stojíte na rohu baru a ze svého spotu se nehodláte hnout, protože máte nejen výhled na barmana a přísun drinků, ale i toaletu v dosahu, se dala uhodnout, proto i když se patrně mělo jednat o kompliment, fráze samotná z nikoho hrdinu neudělá.

„Dala by sis další drink?“ Pokud chcete jet domu sama, taktně odmítněte, pokud si dáte další drink, pravděpodobně domů nepojedete sama, ale buď se zde přítomným čiperou, který vás samozřejmě jako gentleman rád doprovodí, nebo se svojí kamarádkou, která vám bude držet vlasy, až budete zvracet jako vodní hydrant.

„Nejsem jako moji kamarádi.“ Pravděpodobně viděl, že jste si všimla, jak se jeho kamarádi jeden po druhém střídají na toaletě a všichni mají tak trochu rýmu, a tak se chudák bojí, že ho budete soudit, a uchýlí se k ještě více ponižující lži, což mu lehce ubere na bodech, obzvlášť pokud víte, že je chlapec dealer.

„Když se napiju, jsem pak moc divokej.“ Na tuhle trapnost je jediná přijatelná odpověď, která vás zachrání od jisté zkázy, a sice v podobě věty: „Já vím, barmanka říkala.“ S největší pravděpodobností se trefíte a z výrazu jeho tváře to také velice rychle poznáte, načež se začne smát a asi po minutě a půl, co mu přestane být do smíchu, se půjde podívat po kamarádech.

„Nechceš jet se mnou a být u mě až do čtvrtka?“ Pozor, tato otázka skýtá mnohá nebezpečí, obzvlášť pokud takový čtvrtek nebyl přesně specifikován, chlapec si tak může zadělat na pěkný průšvih, jelikož vám dal prakticky možnost nikdy neodejít, nicméně vy sama si svůj počin dobře rozmyslete, obzvlášť pokud je teprve sobota.